100 találat arra, hogy "kutatás"
Az egyes táplálékok hatása a demencia megelőzésére, enyhítésére
Az alábbiakban megmutatjuk, hogy egyes táplálékaink fogyasztása miként hat az agyműködésre, vagyis melyek a legismertebb, legjobb demencia kockázatot csökkentő ételféleségeink.
2015/08/18
Kávéval a bőrrák ellen?
A kávérajongóknak több jó hírt is hoztak az utóbbi évek kutatásai, mert kiderült: a kávé védő szerepet tölt be egy sor betegség kialakulásával szemben. A Yale Egyetem kutatói ezúttal a melanoma gyakoriságát vizsgálták.
2016/04/13
A házasság, mint rákgyógyszer
Egy kutatás szerint a házas rákbetegek túlélési esélyei magasan túlszárnyalják az egyedülállókét. Mi lehet ennek az oka?
2016/04/13
A mediterrán étrend kedvező hatása az időskori fizikai-szellemi állapotra
Napjainkban szinte minden nap újabb és újabb „csodadiétákba” botlunk, amelyeknek általában egy közös vonásuk van: mindegyik azt ígéri, hogy aki az adott diétát követi, egészségesebb lesz (vékonyabb, boldogabb lesz, tovább fog élni, stb.). Az úgynevezett mediterrán diéta, amit nevezhetünk életmódnak is, lassan évtizedek óta tartja magát az egészséges életmód-javaslatok élmezőnyében. Számos kutatás bizonyítja az érvényességét.
2015/08/28
Mi igaz a mobiltelefonok rákkeltő hatásáról?
Újra és újra foglalkoztatja a köztudatot, hogy milyen hatása lehet az egészségünkre az utóbbi évtizedben elszaporodott mobilkommunikációs eszközöknek. Egy kutatás arra a következtetésre jutott, a mobiltelefonok hosszú távú használata növeli a leggyakoribb agytumor típus, a glioma kockázatát.
2016/04/13
Mit, mennyit és hogyan érdemes sportolnunk?
Az elmúlt évek, évtizedek kutatásai bizonyították, hogy rendszeres testmozgás hatására javul a szervek, szövetek, sejtek oxigénellátása, kedvezően változik működése. Csökken a magas vérnyomás, 2-es típusú cukorbetegség, hiperkoleszterinémia (magas össz-koleszterinszint), metabolikus szindróma, elhízás, csontritkulás és bizonyos rosszindulatú daganatos betegségek (vastagbél, emlő, tüdő) előfordulási gyakorisága. De vajon mit, mennyit és hogyan sportoljunk?
2015/07/09
Az Ornish-féle életmódprogram ismertetése
A dr. Dean Ornish amerikai kardiológus által összeállított életmódterápia részét képező, később ötfokozatúvá módosított étrend a kutatások alapján hatékony védelmet nyújthat a szív-ér rendszeri, daganatos betegségek és a cukorbetegség megelőzésében, valamint kezelésében is.
2015/07/03
A kávé, a koffein és az időskori szellemi hanyatlás
Régóta kutatják a koffein egészségre gyakorolt hatásait, elsősorban a szív- és érrendszerre vonatkozóan, azonban a koffein valamint a kognitív funkciók közötti lehetséges kapcsolatok vizsgálata során is több alkalommal pozitív eredmények születtek.
2015/08/28
A vitaminok és az időskori szellemi fittség
Számos kutatás vizsgálja a táplálkozási tényezők és a kognitív képességek közötti kapcsolatot, a legtöbbször vegyes eredményekkel.
2015/09/02
A PCOS és táplálkozásunk összefüggései
Tudtad, hogy a PCOS elsőszámú kezelési módszere az életmódváltás? Tudj meg többet arról, hogyan érdemes táplálkoznod, ha te is érintett vagy ebben a betegségben!
2016/07/29