Keresés << ELŐZMÉNYEK
info
100 találat arra, hogy "sport"
A demencia és a szénhidrátbevitel kapcsolata
Az időskor gyakori, de nem szükséges velejárója a demencia. A már kialakult betegség gyógyszerekkel karbantartható, a romlás lassítható, de az emlékezeti, gondolkodási zavar nem csak az érintett egyén, hanem családja, környezete életét is megnehezíti.
Schmidt Judit2015/08/03
A folyadékfogyasztás hatása az agyműködésre
Nem elhanyagolható a folyadék-, vagyis a vízfogyasztás szerepe. Ha nem iszunk eleget, vérünk besűrűsödik, a szív munkája nehezebb, mert a viszkózusabb (nagyobb súrlódású) vért kell pumpálnia az erekben, amely így lassabban, nehezebben jut el a sejtekhez, így azok nem kapnak elég oxigént, tápanyagot sem.
Schmidt Judit2015/07/15
Milyen a jó napszemüveg?
Az UV sugárzás számos kedvező és kedvezőtlen hatást fejt ki az emberi szervezetre. Az UVA elősegíti a D-vitamin képződését a testünkben. Az UVB ugyanakkor veszélyes, mivel nagyobb adagja bőrbetegségeket, esetenként bőrrákot okozhat, ezenkívül károsítatja a szemet és az immunrendszert. Egy jól kiválasztott napszemüveg azonban megvédheti szemünket a károsodástól.
Dr. Volner Veronika2015/05/19
A demencia kockázati tényezői
Ki ne szeretné megőrizni szellemi frissességét idős korára is? Az alábbiakban azokról a tényezőkről olvashat, amelyek fokozzák a demencia előfordulásának veszélyét. Ezek közül vannak olyanok, amelyeket nem áll módunkban megváltoztatni, de vannak, amelyek helyes életmóddal kiküszöbölhetők.
Dr. Palik Éva2015/08/31
A demencia lehetséges okai és az életmódbeli védőtényezők
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint világszerte jelenleg körülbelül 47,5 millió ember érintett ebben a betegségben. Becslések szerint ez a szám 2030-ra 75,6 millióra fog emelkedni, 2050-re pedig várhatóan megtriplázódik. Az új esetek száma világviszonylatban évente mintegy 7,7 millió, ez azt jelenti, hogy a Földön minden 4. másodpercben jelentenek egy új demens beteget.
Moharos Melinda2015/08/25
A mozgás és az időskori jól-lét kapcsolata
A fizikai aktivitásnak számos egyéb, az idős kor jól-létét befolyásoló hatása van. A szív- és érrendszeri hatásokon kívül a mozgás befolyásolhatja akár még az elesések gyakoriságát, de a depressziót is, sőt a kognitív funkciókkal, így például a memóriával is találtak összefüggést a kutatók.
Moharos Melinda2015/08/28
Az Alzheimer-kór és a táplálkozás
A demenciák talán legismertebb típusa az Alzheimer-kór (a megismerési funkciók beszűkülésével járó időskori elbutulás). A betegség természete és az átlagéletkor növekedésével párhuzamosan növekvő gyakorisága miatt fokozott kihívást jelent a társadalom és a tudomány számára egyaránt.
Moharos Melinda2015/07/23
Csak nyáron kell figyelnünk gyermekünk hidratáltságára?
A szervezet egy százalékos vízvesztése már olyan tüneteket okozhat, mint a fejfájás, a fáradtság vagy a fizikai állóképesség csökkenése. Az ivásról való megfeledkezéssel könnyen az enyhe kiszáradás állapotába kerülünk. Gyermekeket különösen fontos itallal kínálni.
Kiss-Tóth Bernadett2015/07/17
Mit tegyünk, ha megjelennek a plusz kilók a gyermeken?
Minél korábbi életkorban ismerjük fel és teszünk a túlsúly ellen, annál nagyobb esélye van gyermekünknek arra, hogy felnőttkorában se kelljen szembenéznie az elhízás következményeivel.
Kiss-Tóth Bernadett2015/08/12
Defibrillálás
Kórházsorozatok visszatérő momentuma, hogy egy beteg rosszul lesz, az EKG-monitor egyenes vonalat húz, mire az orvosok odaugranak és két telefonzsinór végén lévő fémlapát segítségével defibrillálják a bajba jutottat. Ma már közterületen, áruházakban kihelyezett félautomata defibrillátorokkal laikusok is elvégezhetik mindezt. Hogyan lehetséges ez?
Dr. Krivácsy Péter2015/10/20
7/10 oldal
<5|6|7|8|9>
Web Analytics