Keresés << ELŐZMÉNYEK
13 találat arra, hogy "mobil"
Mi igaz a mobiltelefonok rákkeltő hatásáról?
Újra és újra foglalkoztatja a köztudatot, hogy milyen hatása lehet az egészségünkre az utóbbi évtizedben elszaporodott mobilkommunikációs eszközöknek. Egy kutatás arra a következtetésre jutott, a mobiltelefonok hosszú távú használata növeli a leggyakoribb agytumor típus, a glioma kockázatát.
jonekem.hu2016/04/13
Csípő mobilizálása
A csípő mozgástartományának megőrzése fontos lehet, főleg, ha valaki csípőfájdalmakkal küzd vagy ülőmunkát végez.
Fehér Katalin2015/11/02
Törzs mobilizálása ülve
Akár egy hosszú munkanap vagy vezetés után, akár közben is jól eshet átmozgatni a felsőtestünket. Nyak-, hátfájósok minél többször ismételjék meg a gyakorlatot és minden nap végezzék!
Fehér Katalin2015/10/12
A csípő mobilizálása oldalt fekve
A csípő mozgástartománya idővel beszűkülhet, ezért érdemes akár fekve, például fekvőbeteg esetében, ennek az ízületnek az átmozgatása.
Fehér Katalin2015/11/02
Mi az a funkcionális tréning?
Napjaink legdivatosabb edzésmódszere, minden innovatív edzőterem alappillére, ugyanakkor a legtöbb tévhit és hiba melegágya is egyben. Tisztázzuk, hogy mi is ez az edzéstípus és mik azok a kritikus részek, amik félreértéshez vezethetnek.
Ferenczi Ingrid2015/07/16
Súlyos balesetek gyermekkorban
A mobilitás, a motorizáció természetes fejlődésével a baleseti kockázat emelkedik. Ugyanakkor ezzel ellentétes hatású, hogy a technika, technológia fejlődésével a biztonság javul. Összességben a gyermekkori balesetek halálozása évek óta csökken, ami egy örvendetes jelenség. Ugyanakkor nem szabad elfelejtenünk, hogy van még mit tenni.
Dr. Krivácsy Péter2015/09/15
Mit tesz az életmód?
A diabéteszesek nagy részének (több, mint 90%-ának)  2-es típusú cukorbetegsége van. A 2-es típusú diabétesz kialakulása szorosan összefügg az elhízással és a mozgásszegény életmóddal.
Dr. Palik Éva2015/08/04
Totyogók és a tablet
A két éven aluliak 40 százaléka használt már okoseszközt, a téma még a gyermekgyógyász társadalmat is megosztja.
jonekem.hu2016/04/13
A mozgás és az időskori jól-lét kapcsolata
A fizikai aktivitásnak számos egyéb, az idős kor jól-létét befolyásoló hatása van. A szív- és érrendszeri hatásokon kívül a mozgás befolyásolhatja akár még az elesések gyakoriságát, de a depressziót is, sőt a kognitív funkciókkal, így például a memóriával is találtak összefüggést a kutatók.
Moharos Melinda2015/08/28
Mentőhívás, orvosi vizsgálat
Bajban sok esetben nehéz azt eldönteni, mikor milyen segítségre van szükség. Mikor lehet és érdemes orvoshoz vinni a gyermeket és mikor muszáj mentőt hívni? Az első pillanatban pofonegyszerűnek tűnő válasz stresszhelyzetben sokszor nem is olyan egyértelmű.
Dr. Krivácsy Péter2015/10/07
1/2 oldal
1|2>
Web Analytics