Keresés << ELŐZMÉNYEK
80 találat arra, hogy "2014"
A mediterrán étrend kedvező hatása az időskori fizikai-szellemi állapotra
Napjainkban szinte minden nap újabb és újabb „csodadiétákba” botlunk, amelyeknek általában egy közös vonásuk van: mindegyik azt ígéri, hogy aki az adott diétát követi, egészségesebb lesz (vékonyabb, boldogabb lesz, tovább fog élni, stb.). Az úgynevezett mediterrán diéta, amit nevezhetünk életmódnak is, lassan évtizedek óta tartja magát az egészséges életmód-javaslatok élmezőnyében. Számos kutatás bizonyítja az érvényességét.
Moharos Melinda2015/08/28
Az elégtelen folyadékfogyasztás következményei idős emberek esetében
A leggyakoribb időskori betegségek és az elégtelen folyadékellátottság gyakran összefüggnek.
Moharos Melinda2015/08/31
Szédülés és fülzúgás. Vajon mitől lehet?
A szédülés és fülzúgás meglehetősen gyakori panasz az orvoshoz forduló páciensek körében. Számos ok állhat e kellemetlen tünetek hátterében. Idős korban leggyakoribb az agyi vérellátás elégtelensége, vagyis agyi érbetegségekkel párhuzamosan is előfordulhatnak, ugyanakkor léteznek az érelmeszesedéstől független formák is.
Dr. Galzó Orsolya2015/08/13
Hogyan befolyásolja táplálkozásunk a nyugdíjas éveinket?
Ma már egyértelmű, hogy az életmód, a táplálkozás, a fizikai és szellemi aktivitás alapjaiban határozza meg az életminőséget. Azonban arra sokan gyakran nem gondolnak, hogy a fiatalkori, vagy főleg a középkorban jellemző életmódbeli tényezők jelentősen befolyásolhatják az időskori egészségi állapotot is.
Moharos Melinda2015/09/01
Az alkohol helye, szerepe az idős emberek étrendjében
Az alkohol öl, butít és nyomorba dönt – tartja a mondás. Azonban köztudottan káros következmények mellett, úgy tűnik, hogy a mérsékelt fogyasztása kedvező egészségügyi hatásokkal is járhat.
Moharos Melinda2015/09/04
Mit tehetünk a gyermekeket is veszélyeztető elhízás ellen?
Saját bőrünkön tapasztaljuk, hogy felnőttkorban már igen nehéz megfordítani az elhízás mókuskerekét, de mit tehetünk azért, hogy gyermekeinknek legyen esélye elkerülni ezt a „járványt”?
Kiss-Tóth Bernadett2015/08/06
Mit tegyünk, ha megjelennek a plusz kilók a gyermeken?
Minél korábbi életkorban ismerjük fel és teszünk a túlsúly ellen, annál nagyobb esélye van gyermekünknek arra, hogy felnőttkorában se kelljen szembenéznie az elhízás következményeivel.
Kiss-Tóth Bernadett2015/08/12
Vitaminok és ásványi anyagok a szellemi funkciókért
Az idegrendszer rendkívüli gyorsasággal fejlődik a magzati korban és az első két életévben, megalapozva a gyermek a későbbi szellemi készségeit. Ebben az időszakban bizonyos tápanyagok hiánya visszafordíthatatlan következményekkel járhat. Az alábbiakból megtudhatja, melyek azok a fő vitaminok és ásványi anyagok, amelyeknek kulcsfontosságú szerepük van az idegrendszer fejlődésében és működésében.
Dobos-Kufcsák Judit2015/09/16
Létezik egyáltalán „immunerősítés”?
„Szeretnénk, ha felírna valamilyen immunerősítőt a gyerekünknek, sokat beteg, el szeretnénk kezdeni immunrendszerének felépítését vitaminokkal” – kérik gyakran a szülők az orvosoktól. Ezzel azonban van egy kis gond.
Dr. Novák Hunor2015/10/08
Járványos gyermekbénulás
A védőoltással megelőzhető fertőző betegségek egyik legrettegettebbje a járványos gyermek-bénulás: még ma is sokan élnek, akik jól emlékeznek az országot az ’50-es években a polio miatt uraló páni félelemre, a vastüdők, a végtagbénulásos gyermekek látványára.
Ferenci Tamás2015/10/22
4/8 oldal
<2|3|4|5|6>
Web Analytics