Keresés << ELŐZMÉNYEK
80 találat arra, hogy "2014"
A boci átka, avagy tejfehérje-allergia
Hazánkban a tehéntej a leggyakoribb allergiát kiváltó élelmiszer. A kecske, juh, bivaly, kanca, szamár tejére való kicserélése nem lehetséges, mivel gyakran keresztallergia áll fent.
Bartha Kinga2015/10/06
Fogamzásgátlás II. – Orvosi közreműködést igénylő módszerek
Az orvosi közreműködést igénylő fogamzásgátlási módszerekhez az alkalmazás kezdetén, illetve időszakosan van szükség orvosra. Ilyen a receptköteles készítmények felírása, a méhen belüli fogamzásgátló eszközök felhelyezése, valamint a művi meddővé tétel.
Dr. Tóth Ágnes2015/09/18
A testsúly hatása a nők termékenységére
A testsúlyunkra legtöbbször csak esztétikai kérdésként gondolunk. De gondoltad volna, hogy a testtömeg és a testzsír mennyisége arra is hatással van, hogy egy nő képes-e megfoganni?
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/29
Az étrenddel összefüggő betegségek és a termékenység kapcsolata
Gondoltad volna, hogy egyes, a táplálkozásunkkal szorosan kapcsolatban álló betegségek akár a nemzőképességre is hatással lehetnek? Olvass tovább, ha szeretnél a témáról többet megtudni!
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/29
A legújabb trendek a finomított cukor kiváltására
Az édes ízű élelmiszerek, ételek kedvelése nem csak fiatal korban jellemző, a felnőtteket és időseket egyaránt csábítják az édes falatok. Ami ízletes, az többnyire igen energiadús is, így ha az ember nem figyel oda kellően, könnyen felborulhat az energia-egyensúly. Az alábbiakban bemutatunk néhány, a finomított cukor helyettesítésére alkalmas, újabb keletű édesítőszert, amelyekkel az ízletesség megtartása mellett jelentős mennyiségű energiát lehet megspórolni.
Bíró Andrea2015/05/25
A bőrrák jellemzői, típusai
A bőrrák megnevezés gyűjtőfogalom, mely alatt a bőr különböző eredetű rosszindulatú elváltozásait értjük. Meglehetősen gyakoriak, az összes rákos megbetegedés 40%-a a bőrön fordul elő. Fontosságukat elsősorban a bőrrák következtében bekövetkező halálozás adja, mely a melanoma esetében a legmagasabb.
Dr. Smolcz Katalin2015/10/02
A vitaminok és az időskori szellemi fittség
Számos kutatás vizsgálja a táplálkozási tényezők és a kognitív képességek közötti kapcsolatot, a legtöbbször vegyes eredményekkel.
Moharos Melinda2015/09/02
Jótékony zsírsavak a gyermekek szellemi fittségéért
Az ómega-3 zsírsavak fontos szerepet játszanak a gyermekek idegrendszerének fejlődésében. Azonban ezeket a tápanyagokat szervezetünk nem, vagy csak kis mértékben képes előállítani, így kiemelt figyelmet kell szentelnünk arra, hogy a gyermekünk étrendje elegendő mennyiségben és arányban tartalmazza az összes létfontosságú zsírsavat.
Dobos-Kufcsák Judit2015/08/12
Antioxidánsokkal a jó szellemi teljesítőképességért
Az antioxidánsoknak minden életkorban fontos szerepük van az idegrendszer megfelelő működésében és a szellemi képességek megtartásában, hiszen megvédik az idegsejteket az őket érő káros hatásoktól.
Dobos-Kufcsák Judit2015/09/23
Fertőzésre hajlamos, krónikus beteg gyermekek és a védőoltás
Előfordulnak krónikus betegségek, amelyek különösen fontossá teszik, hogy a gyermek a kötelező védőoltásokon túl is oltva legyen bizonyos fertőzésekkel szemben, valamint olyanok is, amelyek fennállása esetén az oltás ellenjavallt.
Dr. Novák Hunor2015/10/05
2/8 oldal
<1|2|3|4|5>
Web Analytics