Keresés << ELŐZMÉNYEK
100 találat arra, hogy "mozgás"
A mozgás maga az élet
A testtudatot fejlesztő mozgások elsajátításának, a mozgás adta örömérzetnek meghatározó szerepe van az egyén személyiségfejlődésében, a testi, lelki egészség kiteljesedésében és megőrzésében.
Molnár Ágnes2015/07/16
Testmozgás 1-es típusú cukorbetegség esetén
1-es típusú cukorbetegség esetén a kezelés alapja az inzulinadagolás, az étrend és a fizikai aktivitás összehangolása. A megfelelő és rendszeres testmozgás segíthet az általános erőnlét javításában, és egyenletesebb vércukorszintet eredményezhet, valamint fontos szerepe lehet az érrendszeri szövődmények megelőzésében.
Dr. Boros Szilvia2015/07/17
Mozogni kell - Neked is van kifogásod?
A lustaság nagy úr... Sokszor áldozatul esünk neki, ha a mozgásról van szó. Ilyenkor mindig meg tudjuk magyarázni, hogy miért nem tudunk elmenni edzeni. A továbbiakban a leggyakoribb kifogásokról és azok kezeléséről írunk.
Molnár Ágnes2015/07/24
Mozgás és csontritkulás
Nemcsak a csontritkulás megelőzésében, hanem kezelésében is hatékony segítséget nyújt a rendszeres fizikai aktivitás. Megfelelő mozgásprogram hatására lassulnak a csontbontó folyamatok, és a csontritkulás szövődményeként fellépő csonttörések esélye is csökkenthető.
Dr. Boros Szilvia2015/07/17
Testmozgás 2-es típusú cukorbetegség esetén
A 2-es típusú cukorbetegség legtöbbször elhízás, túlsúly talaján alakul ki, ráadásul lappangva. Sokszor csak akkor kerül felismerésre, amikor már szövődmények is kialakultak. A testsúly csökkenése - amelynek eszközei: a mozgás és a megfelelő táplálkozás - mérsékli a betegség alapjául szolgáló inzulinrezisztenciát, ezáltal csökkenti a vércukorszintet és a szövődmények kialakulásának esélyét.
Dr. Boros Szilvia2015/10/22
Mozgásprogram túlsúly esetén
A túlsúly (BMI 25-30 kg/m2 között) nem csak esztétikai problémát jelent, hanem növeli a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség, magas vérnyomás, rosszindulatú daganatok kialakulásának esélyét is. Testtömegcsökkenést rendszeres testmozgással, egészséges, csökkentett energiatartalmú táplálkozással és az érzelmi egyensúly megteremtésével lehet elérni.
Dr. Boros Szilvia2015/07/21
A mozgásnak minden életkorban van előnye
Léteznek olyan sportágak (például kocogás, kerékpározás, úszás stb.), amelyek kortól és nemtől függetlenül gyakorolhatók. Ugyanolyan kedvező hatást váltanak ki ötéves, mint 95 éves korban. Lássuk, miről is van szó!
Dr. Boros Szilvia2015/07/17
A mozgás és az időskori jól-lét kapcsolata
A fizikai aktivitásnak számos egyéb, az idős kor jól-létét befolyásoló hatása van. A szív- és érrendszeri hatásokon kívül a mozgás befolyásolhatja akár még az elesések gyakoriságát, de a depressziót is, sőt a kognitív funkciókkal, így például a memóriával is találtak összefüggést a kutatók.
Moharos Melinda2015/08/28
Testmozgás időskorban
Kétségtelen tény, hogy az életkor előrehaladtával a felnőttkori élettani funkciók hanyatlásnak indulnak. Ám rendszeres mozgással a kedvezőtlen folyamatok késleltethetők.
Molnár Ágnes2015/07/14
Soha ne mondj le a mozgásról!
Léteznek olyan sportágak (például kocogás, kerékpározás, úszás stb.), amelyek kortól és nemtől függetlenül gyakorolhatók. Ugyanolyan kedvező hatást váltanak ki ötéves, mint 95 éves korban. Lássuk, miről is van szó!
jonekem.hu2016/07/18
1/10 oldal
1|2|3|4|5>
Web Analytics