Keresés << ELŐZMÉNYEK
100 találat arra, hogy "mozgás"
Mozgásprogram kóros vérzsírszintek esetén
A kiegyensúlyozott, változatos étrenddel, a dohányzás elhagyásával, az érzelmi egyensúly megteremtésével és nem utolsó sorban a rendszeres testmozgással megóvhatjuk magunkat a szív-érrendszeri betegségektől. Cikkünkben az utóbbiban nyújtunk segítséget.
Dr. Boros Szilvia2015/07/20
Élményt nyújt, örömöt szerez, védelmez és gyógyít: mi az?
A mozgás az egészséges életmód nélkülözhetetlen eleme. Rendkívül sokrétű, kedvező élettani változást hoz létre, amellyel az egészségmegőrzést és bizonyos betegségek kiegészítő kezelését szolgálja.
Molnár Ágnes2015/08/27
Mozgásprogram elhízás esetén
Elhízás (BMI>30 kg/m2) esetén a körültekintően megválasztott, rendszeres testmozgással, egészséges, csökkentett energiatartalmú táplálkozással és az érzelmi egyensúly megteremtésével lehet testtömegcsökkenést elérni.
Dr. Boros Szilvia2015/07/17
A mozgás szerepe a depresszió kezelésében
Számos tudományos vizsgálat eredménye bizonyította, hogy a rendszeres testmozgás csökkenti a depresszió és pánikzavar előfordulási gyakoriságát, valamint oldja a szorongást felnőttek körében. De hogyan kezdjünk neki?
Dr. Boros Szilvia2015/10/27
Mit, mennyit és hogyan érdemes sportolnunk?
Az elmúlt évek, évtizedek kutatásai bizonyították, hogy rendszeres testmozgás hatására javul a szervek, szövetek, sejtek oxigénellátása, kedvezően változik működése. Csökken a magas vérnyomás, 2-es típusú cukorbetegség, hiperkoleszterinémia (magas össz-koleszterinszint), metabolikus szindróma, elhízás, csontritkulás és bizonyos rosszindulatú daganatos betegségek (vastagbél, emlő, tüdő) előfordulási gyakorisága. De vajon mit, mennyit és hogyan sportoljunk?
Molnár Ágnes2015/07/09
A rendszeres testmozgás hatása az öregedésre
Az életkor előrehaladtával szerveink, sejtjeink nem csupán alaki, hanem működésbeli változáson mennek keresztül. Ki gondolná, hogy a rendszeres, egyénre szabott testmozgás képes lassítani az öregedési folyamatokat?
Dr. Boros Szilvia2015/07/22
Hogyan fogyjunk?
A sikeres testsúlycsökkentés alapja, hogy nem egy meghatározott ideig tartó „kúra” az, amit elkezdünk, hanem egy életre szóló életmódváltás. Ezt nem könnyű kivitelezni, cikkünk segítséget nyújt abban, hogyan kerülje el a buktatókat.
Dr. Palik Éva2015/08/05
A biztonságos mozgás
Hogyan kerülhetők el a sportbalesetek, sérülések? Az alábbiakban áttekintjük azokat az alapvető ismereteket, felszereléseket, biztonsági eljárásokat, amelyek betartásával a balesetek jelentős része kivédhető.
Dr. Boros Szilvia2015/07/13
Jól fejlődik a babám?
Szülők számára gyermekük mozgás- és nyelvi fejlődése az egyik legjobban megfigyelhető terület, s a fejlődést gyakran aggodalmaskodás, másokkal való összehasonlítás is kíséri. Cikkünkben összefoglaljuk a nagymozgások és a beszéd fejlődésének főbb lépcsőit.
Dr. Oláh Szabina2015/08/11
Mit tesz az életmód?
A diabéteszesek nagy részének (több, mint 90%-ának)  2-es típusú cukorbetegsége van. A 2-es típusú diabétesz kialakulása szorosan összefügg az elhízással és a mozgásszegény életmóddal.
Dr. Palik Éva2015/08/04
2/10 oldal
<1|2|3|4|5>
Web Analytics