Keresés << ELŐZMÉNYEK
70 találat arra, hogy "depresszió"
Ismerd fel a depressziót!
Teljesen természetes, hogy rosszkedvűnek érzed magad egy szomorú esemény után. Vannak azonban olyan időszakok, amikor úgy érzed, minden összegyűlt, mintha minden szürke lenne, nem tudsz örülni semminek és senkinek. Ha ez az állapot több mint két hete tart, fennálhat a depresszió lehetősége.
Dr. Ipolyi-Topál Gitta2015/08/26
Testsúlyunk hatása a hangulatunkra
Egyre több kutatás eredménye mutat rá arra, hogy a depresszió nagy kockázatot jelent az elhízásra, ugyanakkor maga az elhízás is jelentős kockázatot hordoz a depressziós tünetek megjelenésére. Mindkét esetben érdemes megvizsgálni az életmódbeli tényezőket, és a betegségek hátterében zajló sejtszintű folyamatokat is.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Az ásványi anyagok szerepe idegrendszerünk működésében
Tudtad, hogy az ásványi anyagok és nyomelemek hiánya is lehangolttá tehet? Ismerd meg, milyen szerepük vannak ezeknek a mikrotápanyagoknak a depresszió kialakulásában!
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Szénhidrátokkal a hangulatingadozás ellen
Gondoltál már arra a heti bevásárláskor, hogy ételeidben a szénhidrátok mennyisége és minősége is befolyással lehet a hangulatodra? Az alábbiakból megtudhatod, milyen összefüggések vannak a szénhidrátfelvétel és a depresszió között.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
A vitaminok hatása a hangulatunkra
Sokat tudunk arról, hogy az egyes vitaminok hiánya bizonyos betegségekhez vezet. De tudtad-e azt is, hogy a vitaminhiány hatással lehet a hangulatodra és akár depressziós tünetek megjelenését is okozhatja?
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Pszichés kockázatok és védőtényezők
Összefoglaltuk, hogy melyek a legfontosabb stressz eredetű, pszichés kockázati és védő tényezők. Kérdőívünk kitöltése után megtudhatja, hogy ezek közül melyek vonatkoznak Önre!
Holcsa Mónika2013/10/01
A mozgás és az időskori jól-lét kapcsolata
A fizikai aktivitásnak számos egyéb, az idős kor jól-létét befolyásoló hatása van. A szív- és érrendszeri hatásokon kívül a mozgás befolyásolhatja akár még az elesések gyakoriságát, de a depressziót is, sőt a kognitív funkciókkal, így például a memóriával is találtak összefüggést a kutatók.
Moharos Melinda2015/08/28
A túlsúly és az elhízás
Mi az a kövérség? Kövérségről beszélünk akkor, ha a test zsírtömege kórosan megnövekszik. Sajnos sokan küzdenek vele, de miért hízunk el és mit tehetünk?
jonekem.hu2016/06/22
A kövérségről
Mi az a kövérség? Kövérségről beszélünk akkor, ha a test zsírtömege kórosan megnövekszik. Leggyakrabban a testtömeg-index-szel (body mass index, BMI) jellemezzük. A BMI a testtömeg (kg), valamint a testmagasság (m) négyzetének a hányadosa, mértékegysége a kg/m2. Normál tartománya 18 és 25 között van (egyes vélekedések szerint nőknél 24 a normál felső határa). 25-30 között túlsúlyról, 30 felett elhízásról beszélünk.
Dr. Palik Éva2015/07/23
Mit és mennyit sportoljanak a gyerekek?
A sportos gyerekekre, serdülőkre inaktív társaiknál jobb szív-ér rendszeri mutatók, erősebb izomzat, nagyobb oxigénfelvétel és kedvezőbb testösszetétel, erősebb csontozat jellemző. Emellett kevésbé hajlamosak a lehangoltságra, szorongásra, depresszióra. De vajon milyen jellegű és mennyi mozgással valósítható meg mindez?
Dr. Boros Szilvia2013/10/01
2/7 oldal
<1|2|3|4|5>
Web Analytics