Keresés << ELŐZMÉNYEK
35 találat arra, hogy "boldog"
Hogyan küzdjünk meg a depresszióval és a szorongással?
A szorongás és a depresszió nem különül el élesen egymástól, sőt, tünetei gyakran együttesen fordulnak elő. Az álmatlanság, feszültség, levert hangulat, aggodalmaskodás, fáradékonyság, elszigeteltség és még folytathatnám, gyakran kéz a kézben járnak. Cikkünkben együttesen foglalkozunk a klinikailag elkülönített, viszont egymást tüneteikben átfedő betegségek kezelésével. Rendkívüli jelentőséggel bír a megfelelő kezelés, hiszen kutatások igazolják, hogy a depresszió és a szorongás a testi megbetegedések kialakulásához jelentős mértékben hozzájárulnak.
Ács Eszter2013/10/01
A cukorbetegség lelki kockázati tényezői
Test és lélek egységet alkot, a lelkiállapot változásai egészségi állapotunkat is befolyásolják, míg a testi betegségek lelkünkre is kihatással vannak. A pszichés gondok élettani változások során növelhetik többek között a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát.
Dr. Palik Éva2015/08/14
Az időskori memóriaromlás megelőzése és az étrend-kiegészítők
Bár az Alzheimer-kór egy különálló betegség, megelőzés szempontjából mégis együtt tárgyaljuk az egyéb eredetű, memóriaromlással, elbutulással járó kórképekkel. A gondolkodási képesség elvesztését orvosi szóhasználatban demenciának (de mentia=a mentális funkció nélkül) nevezik. Cikkünkben a természetes megelőzés és kezelés lehetőségeit tárgyaljuk.
Dr. Gulyás Tamás2015/07/10
Létezik egyáltalán „immunerősítés”?
„Szeretnénk, ha felírna valamilyen immunerősítőt a gyerekünknek, sokat beteg, el szeretnénk kezdeni immunrendszerének felépítését vitaminokkal” – kérik gyakran a szülők az orvosoktól. Ezzel azonban van egy kis gond.
Dr. Novák Hunor2015/10/08
Lustaság vagy depresszió? Serdülőkori pörgés vagy mánia?
Gyermeke gyakran szomorú, romlanak a jegyei? Csak ül a szobájában és nézi a plafont? Vagy éppen fel van dobva napokon át, furcsa dolgokat művel és nincs belátással a következményekre? Cikkünkkel segítséget nyújtunk a hangulatzavarok (depresszió, bipoláris zavar) felismerésében.
Dr. Kiss Enikő2015/08/27
Hogyan eddzek, hogy karcsú legyek?
Számos fórumon foglalkoznak az alakformálással, sőt olyan is akad bőven, ahol egy bizonyos kritikus terület karcsúsításának titkait osztják meg. Lebbentsük fel a fátylat ezekről a tippekről és trükkökről és nézzük meg, mi is az igazság!
Ferenczi Ingrid2015/07/08
Designer drogok - Az új pszichoaktív szerek veszélyeiről
A designer drogok a központi idegrendszerre ható szerek, amelyek annyira újak, hogy nem szerepelnek a hivatalos tiltólistákon. Szerkezetük hasonló a klasszikus drogokéhoz, de hatásuk ismeretlen, kiszámíthatatlan. Emiatt óriási veszélyt jelentenek az általában fiatal, bulizó szerhasználóknak.
Szalai Tamás Dömötör2015/07/13
Te mitől függsz? Telefon, Facebook, játék?
Napjainkban egyre több viselkedéses függőséget azonosítanak (pl. Facebook, online/videojáték függés, stb.), amelyeknek jelentős hatásuk lehet az egyén életmódjára, egészségi állapotára és mentális jóllétére. A viselkedéses függőségek egyre gyakrabban jelennek meg fiatalok körében.
Dr. Kovács Eszter2015/09/09
Túl sokat stresszelsz a tanulás miatt?
Az élet minden területén érnek bennünket stresszhatások, így természetes, hogy az iskola, a tanulmányaid, és maga a tanulás is feszültségeket okozhat. A tanulási stressz hatással van a teljesítményünkre és alkotóképességünkre.
Dr. Kovács Eszter2015/09/23
Hogyan növelheted az önbizalmad?
Mindannyiunk fejében él egy kép önmagunkról, mely (észlelt) külsőnk, belsőnk, adottságaink és negatív tulajdonságaink, gyengeségeink alapján alakul ki. Az énideál magában foglalja, hogy milyenek szeretnénk lenni, illetve van egy képünk magunkról, hogy milyenek is vagyunk valójában. Elégedetlenséghez vezet, ha az énkép és az énideál túlzottan eltér, illetve az is, ha az énképünk a valóságnál negatívabb.
Tóth Mónika Ditta2015/09/17
3/4 oldal
<1|2|3|4>
Web Analytics