Keresés << ELŐZMÉNYEK
info
100 találat arra, hogy "betegség"
Mi a titka a tinik és a szüleik közötti jó kapcsolatnak?
A szülő-gyerek kapcsolat az egyik legalapvetőbb emberi szál az életben, mégis néha úgy érezzük, a legközelebbi családtagjaink bosszantanak fel leginkább. Hogyan lehetne fejleszteni a szülő-gyerek kapcsolatot?
jonekem.hu2016/06/23
Milyen edzés való neked?
Napjainkban már nem csak a verseny-, hanem a szabadidő-sportban is fontos, hogy olyan tréningeket végezzünk, amelyek segítik céljaink elérését, legyen szó alakformálásról, állóképesség fokozásról, izomerő növelésről. Az alábbiakban áttekintjük a különféle tréningfajták legfontosabb jellemzőit.
jonekem.hu2016/06/24
Az emlőrák kezelése
A már diagnosztizált korai, illetve késői stádiumú emlőrák kezelését foglaljuk össze. Az emlőtumor műtéti eltávolításának különböző típusai mellett külön kitérünk az emlőmegtartó műtétekre, illetve az emlőeltávolítást követő azonnali/halasztott emlőrekonstrukciós lehetőségekre is. Kitérünk a kemoterápia, sugárterápia és a biológiai terápia legfontosabb mellékhatásaira, összefoglaljuk azokat a teendőket, amellyel ezek a tünetek elkerülhetők, illetve nagymértékben csökkenthetők.
Dr. Czegle Ibolya2015/10/12
Csonttörések, ficamok
Laikusok általában aszerint tesznek különbséget a súlyos és nem súlyos balesetek közt, hogy tört-e csont: „ha nem tört a csont, akkor nem kell megijedni, ha igen, akkor baj van”. A helyzet azért ennél bonyolultabb. Néhány egyszerű tanács betartásával sokat segíthet csonttörés esetén.
Dr. Krivácsy Péter2015/10/08
Fehérjékkel a depresszió ellen
Gondoltad volna, hogy az étrend összetétele befolyásolhatja a hangulatodat? Ma már tudjuk, hogy a fehérjék, aminosavak megfelelő mennyiségű fogyasztásával csökkenthető a depresszió kockázata.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Az ómega-3 zsírsavak szerepe a depresszió megelőzésében
Az ómega-3 zsírsavak fontos szerepet töltenek be az idegrendszer működésében. A megfelelő ómega-3 zsírsav-tartalmú étrend fogyasztása segíthet a szellemi funkciók megőrzésében és a depresszió kialakulásának megelőzésében is.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Az ásványi anyagok szerepe idegrendszerünk működésében
Tudtad, hogy az ásványi anyagok és nyomelemek hiánya is lehangolttá tehet? Ismerd meg, milyen szerepük vannak ezeknek a mikrotápanyagoknak a depresszió kialakulásában!
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Egészséges bélflóra a jókedvért
Meglepő lehet, de a bélben élő baktériumok nem csak az emésztőrendszerünk, hanem idegrendszerünk egészségét is meghatározhatják. Cikkünkből megtudhatod, milyen összefüggés van a bélflóra állapota és a depresszió között.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Hogyan fogyhatsz le?
A sikeres testsúlycsökkentés alapja, hogy nem egy meghatározott ideig tartó „kúra” az, amit elkezdesz, hanem egy életre szóló életmódváltás. Ezt nem könnyű kivitelezni, cikkünk segítséget nyújt abban, hogyan kerüld el a buktatókat.
jonekem.hu2016/06/22
A demencia és az étrend összefüggései
Számos kutatás vizsgálja a táplálkozás, pontosabban bizonyos tápanyagok és a kognitív hanyatlás (például Alzheimer-kór) közötti lehetséges kapcsolatokat. A megfelelő étrenddel sokat tehet azért, hogy elkerülje az időskori szellemi leépülést.
Schmidt Judit2015/10/30
9/10 oldal
<6|7|8|9|10>
Web Analytics