Keresés << ELŐZMÉNYEK
100 találat arra, hogy "életmód"
Szívelégtelenség
A szívelégtelenség előfordulási gyakorisága világszerte növekszik, jelenleg a felnőtt lakosság 3%-át érinti. A betegségben várható magas halálozási arány kiemelten fontossá teszik ezt a kórképet. Attól függően, hogy nyugalomban vagyunk vagy mozgunk, szívünknek különböző mennyiségű vért kell továbbítania. Az összehúzódások gyakorisága és ereje, a vérerek átmérője az igénybevétel alapján változik.
Dr. Gulyás Tamás2015/07/16
A mozgás maga az élet
A testtudatot fejlesztő mozgások elsajátításának, a mozgás adta örömérzetnek meghatározó szerepe van az egyén személyiségfejlődésében, a testi, lelki egészség kiteljesedésében és megőrzésében.
Molnár Ágnes2015/07/16
A prosztatarák tünetei és terápiája
A férfiak leggyakoribb rosszindulatú urológiai daganata a prosztatarák. 50 év alatt ritkán fordul elő, gyakorisága 50 év felett az életkorral arányosan növekszik. Ismert a familiáris előfordulás is. A prosztata daganatos férfiak rokonai között gyakrabban alakul ki prosztatarák. Mivel a prosztatarák a betegség kezdetén nem jár életminőséget rontó tünetekkel, a rosszindulatú elváltozás korai felismerésében – és gyógyíthatóságában – a szűrés szerepét nem lehet elégszer hangsúlyozni.
Dr. Gulyás Tamás2015/10/05
A cukorbetegséget megelőző állapotok
A 2-es típusú cukorbetegség nem derült égből, villámcsapásként alakul ki, bár sokszor úgy tűnhet. A folyamat évek alatt, lassan halad előre a normál anyagcserétől a súlyos cukorbetegségig. Érdemes ezt a folyamatot minél korábban megállítani, mert az érrendszeri kockázat már korán emelkedni kezd.
Dr. Palik Éva2015/08/10
A demenciáról
Ahogy az ember öregszik, egyre szétszórtabbá, feledékenyebbé válhat. Mégsem törvényszerű, hogy az emlékezetünk, gyakorlatiasságunk, idős korunkra jelentősen romoljon. Azoknál, akik ilyen problémákat, jelentős romlást tapasztalnak, egy korántsem ritka betegséget, a demencia valamelyik formáját állapíthatjuk meg. De mi is pontosan a demencia? Milyen fajtái léteznek, mitől alakulhat ki, és mikre kell odafigyelnie a betegségben szenvedőknek és azok hozzátartozóinak? Ezekre a kérdésekre adunk választ
Demetrovics Zsolt2015/07/16
Az időskori demenciával szemben védő tényezők
Az alábbiakban azokról a tényezőkről olvashat, amelyek a tudomány mai állása szerint védő szerepet töltenek be az időskori elbutulással szemben.
Dr. Palik Éva2015/08/31
Az Alzheimer-kór és a táplálkozás
A demenciák talán legismertebb típusa az Alzheimer-kór (a megismerési funkciók beszűkülésével járó időskori elbutulás). A betegség természete és az átlagéletkor növekedésével párhuzamosan növekvő gyakorisága miatt fokozott kihívást jelent a társadalom és a tudomány számára egyaránt.
Moharos Melinda2015/07/23
Kell és lehet-e változtatni a felnövekvő generáció táplálkozási szokásain?
Mára szinte általános tényként könyveljük el, hogy minket, felnőtteket számos helytelen táplálkozási szokás és ebből eredő betegség sújt, de vajon gondolunk-e arra, hogy gyermekeinknek nem kötelező ezeket a szokásokat átvenni?
Kiss-Tóth Bernadett2015/08/17
Létezik egyáltalán „immunerősítés”?
„Szeretnénk, ha felírna valamilyen immunerősítőt a gyerekünknek, sokat beteg, el szeretnénk kezdeni immunrendszerének felépítését vitaminokkal” – kérik gyakran a szülők az orvosoktól. Ezzel azonban van egy kis gond.
Dr. Novák Hunor2015/10/08
Az elhízás és a férfi meddőség összefüggései
Tudtad, hogy a túlsúlyos férfiaknak gondjuk lehet a nemzőképességgel? A reprodukciós képességet jelentősen befolyásolja a tápláltsági állapotunk, a súlyfelesleg pedig feltehetőleg a férfi meddőség egyik lehetséges oka.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/28
7/10 oldal
<5|6|7|8|9>
Web Analytics