Keresés << ELŐZMÉNYEK
100 találat arra, hogy "stressz"
Te mitől függsz? Telefon, Facebook, játék?
Napjainkban egyre több viselkedéses függőséget azonosítanak (pl. Facebook, online/videojáték függés, stb.), amelyeknek jelentős hatásuk lehet az egyén életmódjára, egészségi állapotára és mentális jóllétére. A viselkedéses függőségek egyre gyakrabban jelennek meg fiatalok körében.
Dr. Kovács Eszter2015/09/09
Öt dolog, amit tudnod kell a szorongásról
A szorongás, félelem, feszültség teljesen természetes érzések, melyek normál esetben egy adott esemény, helyzet, tárgy hatására alakulnak ki bennünk. Vannak azonban olyan esetek, amikor ez a szorongás nem köthető semmilyen konkrét kiváltó ingerhez és nem is múlik el, sőt néhány esetben erősödik.
Tóth Mónika Ditta2015/09/18
Nehéz élethelyzetek – kiutak a krízisből
A legtöbb nehéz élethelyzetben nem omlunk össze. Mérlegelőképességünk tiszta marad, van elég erőnk hosszú távú erőkifejtésre a probléma megoldásához. Krízis esetén viszont „kicsúszik alólunk a talaj”, valami megtörik, a kontrollt elveszíthetjük. Hogyan juthatunk ki mégis belőle, erőkben, tapasztalatainkban növekedve?
Szalai Tamás Dömötör2015/10/01
Szénhidrátokkal a hangulatingadozás ellen
Gondoltál már arra a heti bevásárláskor, hogy ételeidben a szénhidrátok mennyisége és minősége is befolyással lehet a hangulatodra? Az alábbiakból megtudhatod, milyen összefüggések vannak a szénhidrátfelvétel és a depresszió között.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
A vitaminok hatása a hangulatunkra
Sokat tudunk arról, hogy az egyes vitaminok hiánya bizonyos betegségekhez vezet. De tudtad-e azt is, hogy a vitaminhiány hatással lehet a hangulatodra és akár depressziós tünetek megjelenését is okozhatja?
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Az ásványi anyagok szerepe idegrendszerünk működésében
Tudtad, hogy az ásványi anyagok és nyomelemek hiánya is lehangolttá tehet? Ismerd meg, milyen szerepük vannak ezeknek a mikrotápanyagoknak a depresszió kialakulásában!
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Testsúlyunk hatása a hangulatunkra
Egyre több kutatás eredménye mutat rá arra, hogy a depresszió nagy kockázatot jelent az elhízásra, ugyanakkor maga az elhízás is jelentős kockázatot hordoz a depressziós tünetek megjelenésére. Mindkét esetben érdemes megvizsgálni az életmódbeli tényezőket, és a betegségek hátterében zajló sejtszintű folyamatokat is.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Mi a szürkehályog? - Kialakulása, kockázatai, tünetei, kezelése, megelőzése.
A szürkehályog (cataracta, ’vízfüggöny’) a szemlencse elszürkülésével és jelentős, fokozatos látásromlással járó betegség. Gyakorisága miatt fontos, hogy minél többet tudjunk a kialakulásáról, tüneteiről, kezeléséről, megelőzéséről is.
Dr. Volner Veronika2016/09/13
Úszás és vízitréning
Az alábbiakban néhány fontos tudnivalóról írunk, amelyek talán még nagyobb kedvet teremtenek a rendszeres úszáshoz, vízitornához. A cikk második részében konkrét edzéstervet biztosítunk.
Molnár Ágnes2013/10/04
A túlsúly és az elhízás
Mi az a kövérség? Kövérségről beszélünk akkor, ha a test zsírtömege kórosan megnövekszik. Sajnos sokan küzdenek vele, de miért hízunk el és mit tehetünk?
jonekem.hu2016/06/22
9/10 oldal
<6|7|8|9|10>
Web Analytics