Keresés << ELŐZMÉNYEK
info
100 találat arra, hogy "kapcsolat"
A cukorbetegség lelki kockázati tényezői
Test és lélek egységet alkot, a lelkiállapot változásai egészségi állapotunkat is befolyásolják, míg a testi betegségek lelkünkre is kihatással vannak. A pszichés gondok élettani változások során növelhetik többek között a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát.
Dr. Palik Éva2015/08/14
A demencia lehetséges okai és az életmódbeli védőtényezők
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint világszerte jelenleg körülbelül 47,5 millió ember érintett ebben a betegségben. Becslések szerint ez a szám 2030-ra 75,6 millióra fog emelkedni, 2050-re pedig várhatóan megtriplázódik. Az új esetek száma világviszonylatban évente mintegy 7,7 millió, ez azt jelenti, hogy a Földön minden 4. másodpercben jelentenek egy új demens beteget.
Moharos Melinda2015/08/25
A bőrrák szűrése, önvizsgálat
A szűrővizsgálatok célja minden esetben egy adott betegség, tünet korai időszakban történő felfedezése és ezáltal a kezelés mielőbbi megkezdése. Hatványozottan érvényes ez a bőrgyógyászati szűrővizsgálatra is, hiszen az időben felfedezett és kezelt bőrdaganatok nagy része jó eséllyel gyógyítható. Bőrünk „szem előtt van”, fájdalommentesen vizsgálható, változásai – egyéb szervekkel összehasonlítva - viszonylagosan könnyen észrevehetőek.
Dr. Smolcz Katalin2015/09/16
A méhnyakrák kockázati és védő tényezői
Ma már széles körben ismert, hogy a méhnyakrákot a Humán Papilloma Vírus bizonyos típusai okozzák. Ezen kívül vannak tényezők, melyek fokozhatják a hajlamot a rákos elváltozásra.
Dr. Mosberger Eszter2015/10/16
HPV és a méhnyakrák
Mára már valószínűleg a legtöbb nem szakmabeli is tudja, hogy a humán papillomavírus az esetek nagy részében teljesen ártalmatlan, az esetek egy kis részében azonban drámai megbetegedéshez, például méhnyakrákhoz vezető fertőzést okozhat.
Ferenci Tamás2015/10/21
Az időskori szív- és érrendszeri problémák megelőzésének, kezelésének életmódbeli szempontjai
Szerte a világon a vezető halálokok között találjuk a különböző szív- és érrendszeri betegségeket.
Moharos Melinda2015/08/31
Hogyan befolyásolja táplálkozásunk a nyugdíjas éveinket?
Ma már egyértelmű, hogy az életmód, a táplálkozás, a fizikai és szellemi aktivitás alapjaiban határozza meg az életminőséget. Azonban arra sokan gyakran nem gondolnak, hogy a fiatalkori, vagy főleg a középkorban jellemző életmódbeli tényezők jelentősen befolyásolhatják az időskori egészségi állapotot is.
Moharos Melinda2015/09/01
Meningococcus elleni oltás
Agyhártyagyulladást sokféle típusú kórokozó okozhat, vírusoktól egészen a gombákig. Bár a vírusos betegség a leggyakoribb, aránylag jóindulatú, így az igazán rettegett forma a bakteriális agyhártyagyulladás.
Ferenci Tamás2015/10/21
A bárányhimlő
Az óvodás gyermekek kilencven százaléka átesik a bárányhimlőn, ami szerencsés esetben egy magától gyógyuló betegség. Évről-évre előfordulnak azonban súlyosabb szövődmények is, ráadásul a betegséget át nem vészelt 10 százalék felnőttkorban megbetegedve súlyosabb lefolyásra számíthat.
Ferenci Tamás2015/11/12
Menjen vagy maradjon? Az iskolaérettségről
A hatályos törvény szerint a gyermek, abban az évben, amelynek augusztus 31.-ig betölti hatodik életévét, tankötelessé válik. De vajon iskolaérett-e ebben az időpontban?
Dr. Besnyő Márta2015/08/19
5/10 oldal
<3|4|5|6|7>
Web Analytics