Keresés << ELŐZMÉNYEK
60 találat arra, hogy "dohányzás"
Zöldhályog - mit tehetek ellene?
Mit kell tudni a zöldhályogról (glaukómáról)? Mit lehet tenni ellen?
Dr. Gulyás Tamás2013/10/03
Sárgafolt-degeneráció, szürkehályog
Korunk előrehaladtával látásunk is romlik. Ennek a látásromlásnak több oka van, amelyek közül az első számú a szemlencse rugalmasságának csökkenése. E mellett fontos szerepet játszik a szemlencse homályosodása, áttetszőségének csökkenése, vagyis a szürkehályog, illetve a látóhártya területének károsodása, vagyis a maculadegeneráció.
Dr. Gulyás Tamás2013/10/04
Hogyan őrizhetjük meg szemünk egészségét?
Látásunk az életkorral romlik, ebben a genetika mellett a környezeti hatásoknak is jelentős szerepe lehet. Magunk is sokat tehetünk szemünk egészségének megőrzése érdekében.
Dr. Volner Veronika2016/09/09
Mi a szürkehályog? - Kialakulása, kockázatai, tünetei, kezelése, megelőzése.
A szürkehályog (cataracta, ’vízfüggöny’) a szemlencse elszürkülésével és jelentős, fokozatos látásromlással járó betegség. Gyakorisága miatt fontos, hogy minél többet tudjunk a kialakulásáról, tüneteiről, kezeléséről, megelőzéséről is.
Dr. Volner Veronika2016/09/13
Csak egészség legyen! A megelőzés szerepe
A betegséget a testi, lelki egyensúly, harmónia és az életminőség felborulása, illetve az egészség hiányaként is meg szokták határozni. Ezeknek az emberi élet szempontjából fontos dolgoknak a fontosságát akkor tudjuk igazán értékelni, ha időlegesen, vagy véglegesen elveszítjük azokat. De mit tehetünk, hogy megelőzzük a bajt?
Dr. Gulyás Tamás2013/10/02
Hogyan gazdálkodjunk a szülői örökségünkkel?
A The U. S. Centers for Disease Control meghatározása szerint egészségünket életmódunk (43%-ban), környezetünk (19%-ban) és öröklött tulajdonságaink (27%-ban) határozzák meg. (A fennmaradó 11% az egészségügyi viszonyok függvénye.)
Dr. Gulyás Tamás2013/10/01
Mikor egészség, mikortól betegség?
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) meghatározása szerint az egészség a teljes testi, lelki és szociális jóllét állapota, és nem pusztán a betegségek hiánya. Ki számít egészségesnek, és mikor érezzük magunkat betegnek?
Dr. Gulyás Tamás2013/10/04
Szívelégtelenség
A szívelégtelenség előfordulási gyakorisága világszerte növekszik, jelenleg a felnőtt lakosság 3%-át érinti. A betegségben várható magas halálozási arány kiemelten fontossá teszik ezt a kórképet. Attól függően, hogy nyugalomban vagyunk vagy mozgunk, szívünknek különböző mennyiségű vért kell továbbítania. Az összehúzódások gyakorisága és ereje, a vérerek átmérője az igénybevétel alapján változik.
Dr. Gulyás Tamás2015/07/16
Az agyi érbetegségek
A szervezet igen finoman szabályozza az agy vérellátását, mert mind a túl kevés, mind a túl sok vér károsíthatja az agy működését. Agyunk idegsejtjei állandóan működnek, amihez jelentős mennyiségű energiára és oxigénre van szükségük. Az oxigént és a tápanyagokat négy, egymással összeköttetésben álló artéria szállítja az agyhoz. Két ér a nyak elülső részén található, kettő hátul, a csigolyák védelmében, az őket összekötő erek pedig már a koponyán belül helyezkednek el.
Dr. Nebenführer Zsuzsa2015/07/17
A vénák betegségei
A vénák azok az erek, amelyek a vért a szövetek felől a szív felé vezetik. A vénás betegségek között leggyakrabban a vénák elzáródása (trombózis) és gyulladása (flebitisz) fordul elő. A két betegség azonban gyakran együtt lép fel (tromboflebitisz).
Dr. Gulyás Tamás2013/10/02
3/6 oldal
<1|2|3|4|5>
Web Analytics