11 találat arra, hogy "boldog emberek"
Hogyan lehetünk boldogok?
Ma már a pszichológia nemcsak azzal foglalkozik, hogyan állítható helyre a felborult lelki egyensúly, hanem hogy mi a boldog emberek titka, melyek azok a tényezők, melyek hozzájárulnak a kiegyensúlyozott élethez?
2016/04/13
Társas támogatottság
A tartós magány krónikus stresszt okoz. A krónikus stressz hatására pedig súlyos betegségek alakulhatnak ki. Statisztikailag egyértelműen igazolt tény, hogy az egészséges társas kapcsolatokkal rendelkező emberek kevésbé betegszenek meg. Elsősorban a közvetlen családi kötelékek fontosak, de nagy jelentősége van a barátoknak, közösségeknek egyaránt. A magány érzelmi stresszt okoz, amitől előbb-utóbb megbetegszünk.
2013/10/01
A társ és a barátok szerepe
A tartós magány krónikus stresszt okoz. A krónikus stressz hatására pedig súlyos betegségek alakulhatnak ki. Statisztikailag egyértelműen igazolt tény, hogy az egészséges társas kapcsolatokkal rendelkező emberek kevésbé betegszenek meg.
2016/06/03
Milyen gyanújelek esetén gondoljunk autizmusra?
Az autizmus spektrumállapot neve arra utal, hogy az autizmus nagyon változatos tünetekkel jelenik meg, minden érintettnél egyedi képet mutat: a súlyosan fogyatékos nem beszélő betegtől a hétköznapokban jól elboldoguló Asperger szindrómásokig minden fokozat megtalálható.
2015/09/10
A mediterrán étrend kedvező hatása az időskori fizikai-szellemi állapotra
Napjainkban szinte minden nap újabb és újabb „csodadiétákba” botlunk, amelyeknek általában egy közös vonásuk van: mindegyik azt ígéri, hogy aki az adott diétát követi, egészségesebb lesz (vékonyabb, boldogabb lesz, tovább fog élni, stb.). Az úgynevezett mediterrán diéta, amit nevezhetünk életmódnak is, lassan évtizedek óta tartja magát az egészséges életmód-javaslatok élmezőnyében. Számos kutatás bizonyítja az érvényességét.
2015/08/28
Fogadd el önmagad!
Kíméletlenül bánhatsz önmagaddal, ha rájössz, hogy hibáztál, vagy nem vagy képes elérni a kitűzött ideálokat. Az állandó önbírálattal azonban sok fájdalmat okozhatsz magadnak.
2015/09/03
Testsúlyunk hatása a hangulatunkra
Egyre több kutatás eredménye mutat rá arra, hogy a depresszió nagy kockázatot jelent az elhízásra, ugyanakkor maga az elhízás is jelentős kockázatot hordoz a depressziós tünetek megjelenésére. Mindkét esetben érdemes megvizsgálni az életmódbeli tényezőket, és a betegségek hátterében zajló sejtszintű folyamatokat is.
2016/07/21
A cukorbetegség lelki kockázati tényezői
Test és lélek egységet alkot, a lelkiállapot változásai egészségi állapotunkat is befolyásolják, míg a testi betegségek lelkünkre is kihatással vannak. A pszichés gondok élettani változások során növelhetik többek között a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát.
2015/08/14
Létezik egyáltalán „immunerősítés”?
„Szeretnénk, ha felírna valamilyen immunerősítőt a gyerekünknek, sokat beteg, el szeretnénk kezdeni immunrendszerének felépítését vitaminokkal” – kérik gyakran a szülők az orvosoktól. Ezzel azonban van egy kis gond.
2015/10/08
Hogyan eddzek, hogy karcsú legyek?
Számos fórumon foglalkoznak az alakformálással, sőt olyan is akad bőven, ahol egy bizonyos kritikus terület karcsúsításának titkait osztják meg. Lebbentsük fel a fátylat ezekről a tippekről és trükkökről és nézzük meg, mi is az igazság!
2015/07/08