Keresés << ELŐZMÉNYEK
info
100 találat arra, hogy "élet"
Tegyél a rák ellen!
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az egészséges életmód pozitív hatásait. Ezúttal a rákmegelőzésről születtek újabb biztató eredmények.
jonekem.hu2016/06/03
Hogyan lehetünk boldogok?
Ma már a pszichológia nemcsak azzal foglalkozik, hogyan állítható helyre a felborult lelki egyensúly, hanem hogy mi a boldog emberek titka, melyek azok a tényezők, melyek hozzájárulnak a kiegyensúlyozott élethez?
jonekem.hu2016/04/13
Hogyan egyél egészségesen?
Az egészséges életmód része a megfelelő, vagyis kellően változatos, jól összeállított, a túlzásokat minden tekintetben kerülő táplálkozás. Az étkezés ugyanakkor nemcsak fizikai szükséglet, hanem egyfajta örömforrás is, a kultúránk, mindennapjaink fontos része, amely nemcsak az egyes tápanyagok kellő
jonekem.hu2016/06/03
A szenvedélybetegség és a környezet
A szenvedélybetegség okai nem csak a szerhasználó személyiségében, hanem a családban, a társas kapcsolatokban keresendők. Mit fejeznek ki a szenvedélybetegek játszmái? Hogyan vesz részt a család a függőség fenntartásában?
jonekem.hu2016/06/03
Égés, forrázás ellátása
Az egyik legtöbb szülői szorongást kiváltó balesettípus - nem ok nélkül. Az égés, forrázás maradandó, az életminőséget jelentősen rontó sérüléseket okozhat, és minden évben van néhány tragikus, halállal végződő eset is. Szülőként azonban sokat tehetünk a károsodás csökkentése érdekében, ha megtörtént a baj.
Dr. Krivácsy Péter2015/10/09
Mi a titka a tinik és a szüleik közötti jó kapcsolatnak?
A szülő-gyerek kapcsolat az egyik legalapvetőbb emberi szál az életben, mégis néha úgy érezzük, a legközelebbi családtagjaink bosszantanak fel leginkább. Hogyan lehetne fejleszteni a szülő-gyerek kapcsolatot?
jonekem.hu2016/06/23
Fogamzásgátlás I. – Fogalmak és önállóan alkalmazható módszerek
Egy nő és egy férfi szexuális kapcsolata kettejük számára az egyesülés örömét, utódaik számára pedig az élet kezdetét jelentheti. Ez utóbbi esemény elkerülésére napjainkban számos módszer létezik.
Dr. Tóth Ágnes2015/10/14
Milyen természetes anyagokkal befolyásolhatjuk a makula degenerációt?
Az időskori makula degeneráció a sárgafolt (macula lutea) betegsége, amely típusosan 50 éves életkor után jelentkezik. A makula a szem ideghártyájának - a retinának – az éles látásért és a központi látásért felelős része. A betegség végső stádiumában jellemzően a központi látás is általában elvész.
Dr. Volner Veronika2016/02/16
Testsúlyunk hatása a hangulatunkra
Egyre több kutatás eredménye mutat rá arra, hogy a depresszió nagy kockázatot jelent az elhízásra, ugyanakkor maga az elhízás is jelentős kockázatot hordoz a depressziós tünetek megjelenésére. Mindkét esetben érdemes megvizsgálni az életmódbeli tényezőket, és a betegségek hátterében zajló sejtszintű folyamatokat is.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
Hogyan őrizhetjük meg szemünk egészségét?
Látásunk az életkorral romlik, ebben a genetika mellett a környezeti hatásoknak is jelentős szerepe lehet. Magunk is sokat tehetünk szemünk egészségének megőrzése érdekében.
Dr. Volner Veronika2016/09/09
2/10 oldal
<1|2|3|4|5>
Web Analytics