Keresés << ELŐZMÉNYEK
100 találat arra, hogy "víz"
Melyik a legfontosabb étkezés egy gyermek számára?
A gyermekkor életünk aktív fizikai és szellemi fejlődésének szakasza, így az ehhez szükséges tápanyagokat nem csupán a megfelelő minőségű ételekkel, ám egy kiegyensúlyozott étkezési ritmus révén is biztosítani kell a gyermek részére.
Kiss-Tóth Bernadett2015/07/23
Súlyos balesetek gyermekkorban
A mobilitás, a motorizáció természetes fejlődésével a baleseti kockázat emelkedik. Ugyanakkor ezzel ellentétes hatású, hogy a technika, technológia fejlődésével a biztonság javul. Összességben a gyermekkori balesetek halálozása évek óta csökken, ami egy örvendetes jelenség. Ugyanakkor nem szabad elfelejtenünk, hogy van még mit tenni.
Dr. Krivácsy Péter2015/09/15
Mérgezések
A gyermekkori mérgezések kapcsán a legfontosabb, hogy nagy részük megelőzhető. Néhány józan megfontolás betartásával jelentősen csökken a kockázat. Mit tehetünk, ha mégis bekövetkezett a baj? A legfontosabb mérgezéstípusok jellegzetességeit és első teendőit összegezzük.
Dr. Krivácsy Péter2015/10/15
Rossz tanuló a gyermek, vagy specifikus tanulási zavarban szenved?
A „rossz tanuló” gyermek legtöbbször nem lusta, nem motiválatlan, nem is gyenge képességű, hanem valamilyen specifikus tanulási zavarral, részképesség zavarral küzd, és emiatt sok hátrány érheti.
Antal-Valecsik Zsófia2015/08/18
Táplálkozz tudatosan sportolás mellett is!
Az edzőterem/sportpálya felé tartva biztos te is feltetted már magadnak a következő kérdéseket: Vajon ettem-e eleget? Kitart-e az ebéd, bírni fogom-e így az edzést? Elég folyadék van-e nálam, mennyire lesz vajon szükségem? Tudd meg, mire figyelj edzés előtt, alatt, után!
Juhász Flóra2015/08/17
A prosztatarák kockázati és védő tényezői
Összefoglaltuk, hogy melyek a prosztatarák kialakulásának legfőbb kockázati és védő tényezői. Ennek segítségével a veszélyeztetettek felismerhetik azt, hogy mely kockázati tényezőkről tudnak életmód-változtatással megszabadulni. Kérjük, töltse ki részletes kérdőívünket, és megtudhatja, hogy ezek közül melyek vonatkoznak Önre.
Dr. Borbényi Erika2015/10/01
A vastag- és végbélrák kockázati és védőtényezői
Ebben a cikkben a vastag-és végbélrák legfontosabb genetikai, környezeti és életmódbeli hajlamosító tényezőit, kockázati tényezőit foglaljuk össze. Emellett áttekintjük azokat a védőtényezőket, amelyek a betegség kialakulásának esélyét csökkentik. Kérjük, töltse ki részletes kérdőívünket, és megtudhatja, hogy ezek közül melyek vonatkoznak Önre.
Dr. Borbényi Erika2015/10/01
Sárgarépás köles sült csirkével
A köles egyike a legrégebb óta termesztett gabonaféléknek. Ásványianyag-, vitamin- és élelmirost-tartalma révén a kiegyensúlyozott, vegyes étrend szerves részévé válhat. Köretként helyettesítheti részben vagy egészben a rizst, a burgonyát és a száraztésztákat is. Az alábbi receptünk ehhez ad ötletet
jonekem.hu2016/06/14
Hogyan védjük meg bőrünket a káros napsugaraktól?
A bőrgyógyászok által leggyakrabban ajánlott megelőzési javaslat a fényvédők rendszeres használattal, hiszen a megváltozott öltözködési szokások és szabadidős tevékenységek kapcsán (sport, kirándulás, stb.) tömegek bőrét éri fokozottan napsugárzás.
jonekem.hu2016/06/22
A kövérségről
Mi az a kövérség? Kövérségről beszélünk akkor, ha a test zsírtömege kórosan megnövekszik. Leggyakrabban a testtömeg-index-szel (body mass index, BMI) jellemezzük. A BMI a testtömeg (kg), valamint a testmagasság (m) négyzetének a hányadosa, mértékegysége a kg/m2. Normál tartománya 18 és 25 között van (egyes vélekedések szerint nőknél 24 a normál felső határa). 25-30 között túlsúlyról, 30 felett elhízásról beszélünk.
Dr. Palik Éva2015/07/23
5/10 oldal
<3|4|5|6|7>
Web Analytics