Keresés << ELŐZMÉNYEK
info
19 találat arra, hogy "tánc"
Hogyan fogyjunk?
A sikeres testsúlycsökkentés alapja, hogy nem egy meghatározott ideig tartó „kúra” az, amit elkezdünk, hanem egy életre szóló életmódváltás. Ezt nem könnyű kivitelezni, cikkünk segítséget nyújt abban, hogyan kerülje el a buktatókat.
Dr. Palik Éva2015/08/05
A biztonságos mozgás
Hogyan kerülhetők el a sportbalesetek, sérülések? Az alábbiakban áttekintjük azokat az alapvető ismereteket, felszereléseket, biztonsági eljárásokat, amelyek betartásával a balesetek jelentős része kivédhető.
Dr. Boros Szilvia2015/07/13
Mit és mennyit sportoljanak a gyerekek?
A sportos gyerekekre, serdülőkre inaktív társaiknál jobb szív-ér rendszeri mutatók, erősebb izomzat, nagyobb oxigénfelvétel és kedvezőbb testösszetétel, erősebb csontozat jellemző. Emellett kevésbé hajlamosak a lehangoltságra, szorongásra, depresszióra. De vajon milyen jellegű és mennyi mozgással valósítható meg mindez?
Dr. Boros Szilvia2013/10/01
Evészavarok: anorexia, bulimia
A táplálékfelvétel nagyon mély és kevéssé tudatos kapcsolatban van a lelkünkben zajló folyamatokkal. Az éhség, a fogyasztás iránti vágy és annak kielégítésére, illetve aszkétikus ki nem elégítésére irányuló törekvés nagyon szorosan kapcsolódik legalapvetőbb érzelmi szükségleteinkhez és azok kielégítésének kudarcaihoz. Az evészavarokban megjelenik a hozzánk legközelebb álló személyekhez való ellentmondásos viszonyunk, illetve a számunkra kielégítő érzelmi kapcsolat hiánya.
Ács Eszter2013/10/06
A demencia lehetséges okai és az életmódbeli védőtényezők
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint világszerte jelenleg körülbelül 47,5 millió ember érintett ebben a betegségben. Becslések szerint ez a szám 2030-ra 75,6 millióra fog emelkedni, 2050-re pedig várhatóan megtriplázódik. Az új esetek száma világviszonylatban évente mintegy 7,7 millió, ez azt jelenti, hogy a Földön minden 4. másodpercben jelentenek egy új demens beteget.
Moharos Melinda2015/08/25
A mozgás és az időskori jól-lét kapcsolata
A fizikai aktivitásnak számos egyéb, az idős kor jól-létét befolyásoló hatása van. A szív- és érrendszeri hatásokon kívül a mozgás befolyásolhatja akár még az elesések gyakoriságát, de a depressziót is, sőt a kognitív funkciókkal, így például a memóriával is találtak összefüggést a kutatók.
Moharos Melinda2015/08/28
Az Alzheimer-kór és a táplálkozás
A demenciák talán legismertebb típusa az Alzheimer-kór (a megismerési funkciók beszűkülésével járó időskori elbutulás). A betegség természete és az átlagéletkor növekedésével párhuzamosan növekvő gyakorisága miatt fokozott kihívást jelent a társadalom és a tudomány számára egyaránt.
Moharos Melinda2015/07/23
Edzésfajták, avagy hogyan válassz tréningprogramot?
Napjainkban már nem csak a verseny-, hanem a szabadidő-sportban is fontos, hogy olyan tréningeket végezzünk, amelyek segítik céljaink elérését, legyen szó alakformálásról, állóképesség fokozásról, izomerő növelésről. Az alábbiakban áttekintjük a különféle tréningfajták legfontosabb jellemzőit.
Csáki István2015/07/08
A boldogság tudománya
Ha boldogságot élünk át az öröm, a megelégedettség mellett az az érzés keríthet hatalmába, hogy az élet jó, értelmes és érdemes élni. A pozitív pszichológia tudományos eszközökkel arra keresi a választ, hogy a hétköznapi életet hogyan lehet teljesebben, boldogabban élni.
Dr. Salavecz Gyöngyvér 2015/09/10
2/2 oldal
<1|2
Web Analytics