Keresés << ELŐZMÉNYEK
59 találat arra, hogy "gyerek"
Mit és mennyit sportoljanak a gyerekek?
A sportos gyerekekre, serdülőkre inaktív társaiknál jobb szív-ér rendszeri mutatók, erősebb izomzat, nagyobb oxigénfelvétel és kedvezőbb testösszetétel, erősebb csontozat jellemző. Emellett kevésbé hajlamosak a lehangoltságra, szorongásra, depresszióra. De vajon milyen jellegű és mennyi mozgással valósítható meg mindez?
Dr. Boros Szilvia2013/10/01
Nagy gyerek nagy gond?
A serdülőkor egy kihívásokkal teli időszak, melynek során sokszor nehéz megkülönböztetni a már beavatkozást igénylő kóros folyamatokat a fejlődés szolgálatában álló, átlagos történésektől. Ebben a tananyagban olvashat a depresszió és az evészavarok felismeréséről, valamint a fiatalkori öngyilkosság megelőzésének lehetőségeiről.
Dr. Ipolyi-Topál Gitta2015/08/26
Hogyan fejleszd a kapcsolatodat a szüleiddel?
A szülő-gyerek kapcsolat az egyik legalapvetőbb emberi szál az életben, mégis néha úgy érezzük, a legközelebbi családtagjaink bosszantanak fel leginkább. Hogyan lehetne fejleszteni a szülő-gyerek kapcsolatot?
Szalai Tamás Dömötör2015/08/14
Szorongásos zavarok gyermekkorban
A szorongásra legtöbbször negatív előjellel gondolunk, pedig normális, sőt, kifejezetten hasznos jelenség. A szorongás állapota képessé tette az embert arra, hogy a számos rá leselkedő veszély közepette is életben maradjon. Mikor válik kórossá a szorongás?
Dr. Nagy Péter2015/07/21
Kiszáradás gyermekkorban
A gyerekek vízforgalma, folyadékigénye arányaiban többszöröse a felnőttkorinak, éppen ezért a kiszáradás gyakrabban fordul elő a gyerekeknél, mint gondolnánk.
Dr. Krivácsy Péter2015/09/24
Dübörgő indulatok – ellenszegülés és viselkedési zavar
Dacos, folytonosan ellenszegülő gyermekkel megtalálni a hangot, óriási kihívás elé állítja a szülőket. Lehet, hogy pszichiátriai állapot van a háttérben?
Martsa Zsuzsanna, Dr. Halász József2015/09/14
Súlyos balesetek gyermekkorban
A mobilitás, a motorizáció természetes fejlődésével a baleseti kockázat emelkedik. Ugyanakkor ezzel ellentétes hatású, hogy a technika, technológia fejlődésével a biztonság javul. Összességben a gyermekkori balesetek halálozása évek óta csökken, ami egy örvendetes jelenség. Ugyanakkor nem szabad elfelejtenünk, hogy van még mit tenni.
Dr. Krivácsy Péter2015/09/15
Eszméletvesztés
Mindig ijesztő, és sokszor veszélyes ok miatt alakul ki az eszméletvesztés. Érthető, ha a háttérben lévő okot fel akarjuk deríteni, azonban ez nem késleltetheti a halaszthatatlan beavatkozásokat. Cikkünkkel nyújtunk néhány támpontot a teendőkhöz.
Dr. Krivácsy Péter2015/10/05
Olyan, mint akit felhúztak!
Gyermeke nehezen marad egy helyben? Könnyen elterelődik a figyelme? Hiába szólongatja, mintha nem is hallaná, hogy hozzá beszélnek? Hamar kerül konfliktusba társaival? Nem „rossz gyerek”, lehet, hogy figyelemhiányos, hiperaktív.
Dr. Garas Péter, Vidomusz Réka2015/07/23
Létezik egyáltalán „immunerősítés”?
„Szeretnénk, ha felírna valamilyen immunerősítőt a gyerekünknek, sokat beteg, el szeretnénk kezdeni immunrendszerének felépítését vitaminokkal” – kérik gyakran a szülők az orvosoktól. Ezzel azonban van egy kis gond.
Dr. Novák Hunor2015/10/08
1/6 oldal
1|2|3|4|5>
Web Analytics