Keresés << ELŐZMÉNYEK
75 találat arra, hogy "teljesítmény"
Depresszió
A környezetünkben élőkkel kialakított kapcsolataink bonyolult kölcsönhatásokon keresztül befolyásolják, hogy mennyire látjuk értelmét a saját életünknek, mennyire látjuk hasznosnak és értékesnek önmagunkat, tevékenységeinket, és azt is, hogy mennyire látjuk örömtelinek, érdekesnek a világot. A depresszióban az önértékelés drámai visszaesése tapasztalható, amelynek súlyos, akár életveszélyes következménye is lehet. A depresszió jeleit vegyük komolyan! Hogyan találjuk meg a kivezető utat?
Ács Eszter2013/10/01
Evészavarok: anorexia, bulimia
A táplálékfelvétel nagyon mély és kevéssé tudatos kapcsolatban van a lelkünkben zajló folyamatokkal. Az éhség, a fogyasztás iránti vágy és annak kielégítésére, illetve aszkétikus ki nem elégítésére irányuló törekvés nagyon szorosan kapcsolódik legalapvetőbb érzelmi szükségleteinkhez és azok kielégítésének kudarcaihoz. Az evészavarokban megjelenik a hozzánk legközelebb álló személyekhez való ellentmondásos viszonyunk, illetve a számunkra kielégítő érzelmi kapcsolat hiánya.
Ács Eszter2013/10/06
Az étkezési szokások és az egészség közti összefüggések
Az egészséges táplálkozás során nem csak arra kell figyelmet fordítanunk, hogy mit eszünk, hanem az étkezések gyakoriságára és rendszerességére egyaránt. Hányszor együnk egy nap? Miért fontos, hogy időt szakítsunk a reggelire, és elkerüljük az esti túlevést? Pontosan mit takar az étkezésben a rendszeresség fogalma? Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolása kulcsfontosságú szerepet tölt be egészségünk kialakítása és a betegségek megelőzése szempontjából.
Dr. Magony Mónika, Tóth Bernadett2015/07/16
Divatos táncfajták
Napjainkban a tánc népszerűsége töretlenül növekszik. Régi és új táncirányzatok várják lelkes követőiket. Milyen táncmozgások különböztethetők meg és milyen jótékony hatásokat tudhatnak magukénak?
Dr. Boros Szilvia2013/10/02
A demenciáról
Ahogy az ember öregszik, egyre szétszórtabbá, feledékenyebbé válhat. Mégsem törvényszerű, hogy az emlékezetünk, gyakorlatiasságunk, idős korunkra jelentősen romoljon. Azoknál, akik ilyen problémákat, jelentős romlást tapasztalnak, egy korántsem ritka betegséget, a demencia valamelyik formáját állapíthatjuk meg. De mi is pontosan a demencia? Milyen fajtái léteznek, mitől alakulhat ki, és mikre kell odafigyelnie a betegségben szenvedőknek és azok hozzátartozóinak? Ezekre a kérdésekre adunk választ
Demetrovics Zsolt2015/07/16
A tápláltsági állapot, mint kockázati tényező időskorban
A kognitív (a megismerésre vonatkozó szellemi funkciók) hanyatlás szempontjából a soványság és a túlsúly is fokozott kockázattal járhat, bár ezzel kapcsolatban az összefüggések bonyolultabbak lehetnek, mint azt korábban vártuk.
Moharos Melinda2015/08/25
A kávé, a koffein és az időskori szellemi hanyatlás
Régóta kutatják a koffein egészségre gyakorolt hatásait, elsősorban a szív- és érrendszerre vonatkozóan, azonban a koffein valamint a kognitív funkciók közötti lehetséges kapcsolatok vizsgálata során is több alkalommal pozitív eredmények születtek.
Moharos Melinda2015/08/28
Öt fontos tanács a gyermekek étrendjéhez
Korától és aktivitásától függően akár ugyanakkora is lehet egy gyermek és egy felnőtt energiaszükséglete, ám a gyermekek megfelelő ütemű növekedéséhez és fejlődéséhez kritikus, hogy minden alapvető tápanyagot az optimális mennyiségben kapjanak meg. Az alábbi öt szempontot érdemes figyelembe venni a bevásárló lista és a menü kialakításakor.
Kiss-Tóth Bernadett2015/09/10
Mit tegyünk, ha megjelennek a plusz kilók a gyermeken?
Minél korábbi életkorban ismerjük fel és teszünk a túlsúly ellen, annál nagyobb esélye van gyermekünknek arra, hogy felnőttkorában se kelljen szembenéznie az elhízás következményeivel.
Kiss-Tóth Bernadett2015/08/12
Okosító étrend
Ki ne szeretné, hogy gyermeke jól teljesítsen? A megfelelő étrend hozzásegítheti a gyermekeket, hogy könnyebben vegyék a tanulási feladatokat és szellemileg fittek legyenek.
Dobos-Kufcsák Judit2015/09/09
5/8 oldal
<3|4|5|6|7>
Web Analytics