Keresés << ELŐZMÉNYEK
13 találat arra, hogy "telefon"
Mi igaz a mobiltelefonok rákkeltő hatásáról?
Újra és újra foglalkoztatja a köztudatot, hogy milyen hatása lehet az egészségünkre az utóbbi évtizedben elszaporodott mobilkommunikációs eszközöknek. Egy kutatás arra a következtetésre jutott, a mobiltelefonok hosszú távú használata növeli a leggyakoribb agytumor típus, a glioma kockázatát.
jonekem.hu2016/04/13
Te mitől függsz? Telefon, Facebook, játék?
Napjainkban egyre több viselkedéses függőséget azonosítanak (pl. Facebook, online/videojáték függés, stb.), amelyeknek jelentős hatásuk lehet az egyén életmódjára, egészségi állapotára és mentális jóllétére. A viselkedéses függőségek egyre gyakrabban jelennek meg fiatalok körében.
Dr. Kovács Eszter2015/09/09
Te mitől függsz? Telefon? Facebook? Játék?
Nem nehéz rákattanni a közösségi oldalakra vagy egy-egy játékra, de tudod hol a határ a túl sok és a normál között? Ne hagyd, hogy eltávolodj a valós dolgoktól, biztos van, ami a valóságban is örömöt okoz. Fedezd fel újra!
Szalai Tamás Dömötör2015/11/02
Hogyan őrizhetjük meg szemünk egészségét?
Látásunk az életkorral romlik, ebben a genetika mellett a környezeti hatásoknak is jelentős szerepe lehet. Magunk is sokat tehetünk szemünk egészségének megőrzése érdekében.
Dr. Volner Veronika2016/09/09
Defibrillálás
Kórházsorozatok visszatérő momentuma, hogy egy beteg rosszul lesz, az EKG-monitor egyenes vonalat húz, mire az orvosok odaugranak és két telefonzsinór végén lévő fémlapát segítségével defibrillálják a bajba jutottat. Ma már közterületen, áruházakban kihelyezett félautomata defibrillátorokkal laikusok is elvégezhetik mindezt. Hogyan lehetséges ez?
Dr. Krivácsy Péter2015/10/20
Mentőhívás, orvosi vizsgálat
Bajban sok esetben nehéz azt eldönteni, mikor milyen segítségre van szükség. Mikor lehet és érdemes orvoshoz vinni a gyermeket és mikor muszáj mentőt hívni? Az első pillanatban pofonegyszerűnek tűnő válasz stresszhelyzetben sokszor nem is olyan egyértelmű.
Dr. Krivácsy Péter2015/10/07
Ha nincs időnk sportolni
Rohanó életünkben meglehetősen nehéz időt szakítani a rendszeres - akár mindennapos – testmozgásra. Apró életmódbeli praktikákkal azonban tudjuk fokozni a fizikai aktivitási szintet, belecsmpészhetjük mindennapjainkba a rendszeres testmozgást.
Dr. Boros Szilvia2015/07/08
A kényszerek börtönében
Kényszerbetegségben szenvedő gyerekeket állandóan visszatérő, kellemetlen, befolyásolhatatlannak tűnő gondolatok gyötrik, rendkívüli feszültséget okozva, melyet úgynevezett rituális cselekvéssorokkal (túlzott tisztálkodás, ellenőrizgetés) próbálnak enyhíteni.
Németh Laura2015/08/13
Kis tünettan - mikor forduljunk orvoshoz?
Lázas vagyok, köhögök, fáj valami... Mi tegyek? Meddig kezelhetem magam, és hogyan? Mikor kell már orvoshoz fordulnom? Ezekben a kérdésekben segítünk, összefoglaltuk mi állhat az egyes tünetek hátterében, mit tehetünk otthon, illetve mikor és hová forduljunk, ha ez már nem elég.
Dr. Palik Éva2013/10/05
Étrend-kiegészítők: szedjük vagy ne szedjük?
A mai rohanó világban kevesebb időt, figyelmet szánunk az étkezésekre, a tudatos, előre megtervezett ételsorokra, így megszólalhat bennünk a vészcsengő, hogy legalább a szervezetünk számára nélkülözhetetlen vitaminokat, ásványi anyagokat pótoljuk valamilyen formában.
Bartha Kinga2015/05/19
1/2 oldal
1|2>
Web Analytics