Keresés << ELŐZMÉNYEK
100 találat arra, hogy "elhízás"
Mit tegyünk, ha megjelennek a plusz kilók a gyermeken?
Minél korábbi életkorban ismerjük fel és teszünk a túlsúly ellen, annál nagyobb esélye van gyermekünknek arra, hogy felnőttkorában se kelljen szembenéznie az elhízás következményeivel.
Kiss-Tóth Bernadett2015/08/12
PCOS és életmód
“Élj egészségesen!” Könnyű mondani. A szőrösödés, vérzészavar vagy az elhízás viszont már kellő ösztönzést adhat az életmódváltáshoz. A PCO szindróma esetén ugyanis nagy jelentősége van az egészséges életmódnak.
Dr. Tóth Ágnes2015/10/12
Kajába fojtod a bánatod?
A túlsúly ma Magyarországon 10-ből 6 felnőttet érint, ami a személyes életminőség rombolásán kívül komoly népegészségügyi problémát is jelent. Az evés gyakran erősen összefonódik az érzésekkel, hangulatunkkal. Hogyan lehet időben felismerni az érzelmi evést?
Szalai Tamás Dömötör2015/08/13
A testsúly hatása a nők termékenységére
A testsúlyunkra legtöbbször csak esztétikai kérdésként gondolunk. De gondoltad volna, hogy a testtömeg és a testzsír mennyisége arra is hatással van, hogy egy nő képes-e megfoganni?
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/29
A cukorbetegség kockázati és védő tényezői
Összefoglaltuk, hogy melyek a cukorbetegség kialakulásának legfőbb kockázati és védő tényezői. Kérjük, töltse ki részletes kérdőívünket és megtudhatja, hogy ezek közül melyek vonatkoznak Önre.
Dr. Fehér Zsuzsánna2015/08/03
Mit, mennyit és hogyan érdemes sportolnunk?
Az elmúlt évek, évtizedek kutatásai bizonyították, hogy rendszeres testmozgás hatására javul a szervek, szövetek, sejtek oxigénellátása, kedvezően változik működése. Csökken a magas vérnyomás, 2-es típusú cukorbetegség, hiperkoleszterinémia (magas össz-koleszterinszint), metabolikus szindróma, elhízás, csontritkulás és bizonyos rosszindulatú daganatos betegségek (vastagbél, emlő, tüdő) előfordulási gyakorisága. De vajon mit, mennyit és hogyan sportoljunk?
Molnár Ágnes2015/07/09
A 2-es típusú cukorbetegség
A 2-es típusú cukorbetegség adja a felnőttkori cukorbetegségek mintegy 90%-át. A betegség központi eltérése a hasi elhízás, és az ennek következtében kialakuló csökkent inzulinérzékenység. Így a kezelés elsődleges célja az inzulinérzékenység helyreállítása.
Dr. Palik Éva2015/08/10
Testmozgás 2-es típusú cukorbetegség esetén
A 2-es típusú cukorbetegség legtöbbször elhízás, túlsúly talaján alakul ki, ráadásul lappangva. Sokszor csak akkor kerül felismerésre, amikor már szövődmények is kialakultak. A testsúly csökkenése - amelynek eszközei: a mozgás és a megfelelő táplálkozás - mérsékli a betegség alapjául szolgáló inzulinrezisztenciát, ezáltal csökkenti a vércukorszintet és a szövődmények kialakulásának esélyét.
Dr. Boros Szilvia2015/10/22
A cukorbetegség kockázatát befolyásoló étrendi tényezők
A cukorbetegek száma Magyarországon is egyre növekvő tendenciát mutat, főként az életmóddal befolyásolható 2-es típusú cukorbetegségben szenvedőket illetően. Számos olyan funkcionálisnak nevezett vagy annak tekinthető nyersanyag ismert, amely kedvező hatást fejt ki a vércukorszintre, ezáltal a cukorbetegség kockázatának csökkenéséhez vezet. Más élelmiszerek rendszeres fogyasztása a cukorbetegség kockázatát növeli.
Schmidt Judit2015/08/11
Kövér a gyermekem?
A gyermekkori túlsúly és elhítás egyre növekvő tentenciát mutat Európa-szerte és ez alól hazánk sem jelent kivételt. Felnőttkorban már igen nehéz az elhízás leküzdése, ezért fontos tudnia, mit tegyen, hogy gyermekének legyen esélye elkerülni ezt a "járványt"!
Schmidt Judit2015/11/02
2/10 oldal
<1|2|3|4|5>
Web Analytics