Keresés << ELŐZMÉNYEK
100 találat arra, hogy "cukor"
A Hepatitis B fertőzés
A hepatitis B a fertőző májgyulladások egy formája. Heveny megbetegedést ritkán okoz, igazi veszélye, hogy ha a fertőződést nem győzi le a szervezet, akkor rendkívül megemeli a májrák, májzsugor kockázatát – a fertőzöttek negyedét, ha évtizedekkel később is, de a mája viszi el.
Ferenci Tamás2015/10/14
Hogyan válassz az iskolai/munkahelyi büfé kínálatából?
Kicsengetés vagy ebédszünet alkalmával a hosszú sorok és a rövid idő miatt nem sok lehetőség marad arra, hogy hosszasan töprengj, mi is a legmegfelelőbb választás az éppen aktuális kínálatból a munkahelyi/iskolai büfében.
Juhász Flóra2015/07/08
Pneumococcus elleni oltás
Számos betegség okozója lehet a pneumococcus néven is ismert Streptococcus pneumoniae baktérium, a kellemetlen, de nem kifejezetten veszélyesektől kezdve egészen a ritkán előforduló, de életveszélyes kórképekig.
Ferenci Tamás2015/10/13
Ha unod már a reggelid
Ha unod már a reggelid megszokott ízeit és ételeit, olvasd el tanácsainkat, amik segítenek neked, hogy változatosabbá tedd a nap első étkezését! 10 tipp a finom és tápláló reggelihez!
Juhász Flóra2015/08/12
Testsúlyunk hatása a hangulatunkra
Egyre több kutatás eredménye mutat rá arra, hogy a depresszió nagy kockázatot jelent az elhízásra, ugyanakkor maga az elhízás is jelentős kockázatot hordoz a depressziós tünetek megjelenésére. Mindkét esetben érdemes megvizsgálni az életmódbeli tényezőket, és a betegségek hátterében zajló sejtszintű folyamatokat is.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
A termékenységet szolgáló étrend, életmód
A termékenységet az étrend összességében, de egyes tápanyagok, élelmiszerek, sőt, még a környezeti szennyezőanyagok is képesek befolyásolni. Íme, néhány jó tanács az étkezéssel kapcsolatban, ha gyermekvállalásra készülsz.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/29
A túlsúly és az elhízás
Mi az a kövérség? Kövérségről beszélünk akkor, ha a test zsírtömege kórosan megnövekszik. Sajnos sokan küzdenek vele, de miért hízunk el és mit tehetünk?
jonekem.hu2016/06/22
Nutrigenomika
A nutrigenomika az a tudományág, amely azt vizsgálja, hogy a táplálkozás, a táplálékkal bevitt anyagok hogyan befolyásolják génjeink működését. A gének jelenléte még nem minden esetben jelenti az általuk kódolt tulajdonság megjelenését, a gén aktivizálódását külső tényezők is befolyásolják. Ezek közül most az élelmiszerekkel foglalkozunk.
Schmidt Judit2014/04/08
Kövér a gyermekem?
A gyermekkori túlsúly és elhítás egyre növekvő tentenciát mutat Európa-szerte és ez alól hazánk sem jelent kivételt. Felnőttkorban már igen nehéz az elhízás leküzdése, ezért fontos tudnia, mit tegyen, hogy gyermekének legyen esélye elkerülni ezt a "járványt"!
Schmidt Judit2015/11/02
Mik azok a szénhidrátok?
A szénhidrátok, a fehérjék és a szírok mellett, az energiát adó tápanyagaink közé tartoznak. Minőségük és mennyiségük meghatározza az étrended jellegét, ezért fontos, hogy közelebbről is megismerkedj a szénhidrátokkal.
Schmidt Judit2015/11/02
10/10 oldal
<6|7|8|9|10
Web Analytics