Keresés << ELŐZMÉNYEK
100 találat arra, hogy "stressz"
Mozgásprogram magas vérnyomás esetén
Számos tudományos vizsgálat eredménye bizonyította, hogy a rendszeres, aerob testmozgás és a magas vérnyomás fordított összefüggésben áll egymással, azaz ha rendszeresen mozog, vérnyomásértékei kedvezően alakulnak, és a szövődmények kialakulásának esélye is csökken.
Dr. Boros Szilvia2015/07/08
Egészség az irodában
Napjaink modern világában sajnos egyre több időt töltünk ülő helyzetben: számítógép előtt, autóban, munkahelyen és otthon egyaránt. Ki gondolná, hogy az állandó ülő pozíció bizonyos izomcsoportokat állandó feszülésben, másokat folyamatosan ellazult állapotban tart?
Dr. Boros Szilvia2015/07/21
Genetika és személyre szabott orvoslás
A genetika hagyományos szemlélete szerint a génekről, mint egy tervrajzról, egy-egy fehérje képződik. Egyre több ismeretünk van azonban az egyéb, nem a DNS betűsorrendjét érintő tényezők szerepéről. Ezek közé soroljuk a külső és belső környezet tényezőit, mint amilyen az életmód és a pszichoszociális környezet. Ezek módosíthatják a gének működését, ezért a kutatók epigenetikai tényezőknek nevezik őket. A környezeti tényezők a DNS-lánc, vagy a kromoszóma fehérjéi (hisztonfehérjék) működésének befolyásolásán keresztül hatnak. A kromoszómák szerkezeti fehérjéi a hisztonfehérjék, a DNS lánc ezek köré tekeredik fel.
Prof. Dr. Falus András2013/10/05
A demenciáról
Ahogy az ember öregszik, egyre szétszórtabbá, feledékenyebbé válhat. Mégsem törvényszerű, hogy az emlékezetünk, gyakorlatiasságunk, idős korunkra jelentősen romoljon. Azoknál, akik ilyen problémákat, jelentős romlást tapasztalnak, egy korántsem ritka betegséget, a demencia valamelyik formáját állapíthatjuk meg. De mi is pontosan a demencia? Milyen fajtái léteznek, mitől alakulhat ki, és mikre kell odafigyelnie a betegségben szenvedőknek és azok hozzátartozóinak? Ezekre a kérdésekre adunk választ
Demetrovics Zsolt2015/07/16
Vérzések ellátása
Amint a minimálisnál egy kicsit is nagyobb mennyiségű vért látunk, többnyire kitör a pánik. Sokan félnek a jelentős vérveszteségtől és attól, hogy a vérzést nem fogják tudni uralni. Ennél azért szerencsére sokkal jobb a helyzet.
Dr. Krivácsy Péter2015/09/17
Gyermek és csecsemő újraélesztése
Egyszerre vált ki félelmet és tartózkodást, ha az újraélesztésről beszélünk. Sokan még most is azt gondolják, hogy bonyolult, egészségügyi szakembereknek kifejlesztett eljárásról van szó. A valóság ellenben az, hogy a laikus újraélesztést szinte bárki megtanulhatja.
Dr. Krivácsy Péter2015/10/01
Szorongásos zavarok gyermekkorban
A szorongásra legtöbbször negatív előjellel gondolunk, pedig normális, sőt, kifejezetten hasznos jelenség. A szorongás állapota képessé tette az embert arra, hogy a számos rá leselkedő veszély közepette is életben maradjon. Mikor válik kórossá a szorongás?
Dr. Nagy Péter2015/07/21
Hogyan növeld a testsúlyod?
Sokak számára nem a fogyás a cél, hanem az, hogy végre magukra szedjenek néhány kilót és ne legyenek soványak, több energiájuk legyen a mindennapokhoz vagy éppen a sporthoz. Ha neked is ez a célod, olvass tovább!
Kovács Judit2015/09/10
Milyen természetes anyagokkal befolyásolhatjuk a makula degenerációt?
Az időskori makula degeneráció a sárgafolt (macula lutea) betegsége, amely típusosan 50 éves életkor után jelentkezik. A makula a szem ideghártyájának - a retinának – az éles látásért és a központi látásért felelős része. A betegség végső stádiumában jellemzően a központi látás is általában elvész.
Dr. Volner Veronika2016/02/16
Egészséges bélflóra a jókedvért
Meglepő lehet, de a bélben élő baktériumok nem csak az emésztőrendszerünk, hanem idegrendszerünk egészségét is meghatározhatják. Cikkünkből megtudhatod, milyen összefüggés van a bélflóra állapota és a depresszió között.
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/21
4/10 oldal
<2|3|4|5|6>
Web Analytics