Keresés << ELŐZMÉNYEK
71 találat arra, hogy "cukorbetegség"
A cukorbetegség kockázatát befolyásoló étrendi tényezők
A cukorbetegek száma Magyarországon is egyre növekvő tendenciát mutat, főként az életmóddal befolyásolható 2-es típusú cukorbetegségben szenvedőket illetően. Számos olyan funkcionálisnak nevezett vagy annak tekinthető nyersanyag ismert, amely kedvező hatást fejt ki a vércukorszintre, ezáltal a cukorbetegség kockázatának csökkenéséhez vezet. Más élelmiszerek rendszeres fogyasztása a cukorbetegség kockázatát növeli.
Schmidt Judit2015/08/11
A cukorbetegség kockázati és védő tényezői
Összefoglaltuk, hogy melyek a cukorbetegség kialakulásának legfőbb kockázati és védő tényezői. Kérjük, töltse ki részletes kérdőívünket és megtudhatja, hogy ezek közül melyek vonatkoznak Önre.
Dr. Fehér Zsuzsánna2015/08/03
Másodlagos, és terhességhez társuló cukorbetegség
A cukorbetegség más betegségek következményeként, vagy terhesség kapcsán is kialakulhat. Cikkünkben az esetlegesen cukorbetegséghez vezető állapotokat részletezzük.
Dr. Palik Éva2015/08/12
A 2-es típusú cukorbetegség
A 2-es típusú cukorbetegség adja a felnőttkori cukorbetegségek mintegy 90%-át. A betegség központi eltérése a hasi elhízás, és az ennek következtében kialakuló csökkent inzulinérzékenység. Így a kezelés elsődleges célja az inzulinérzékenység helyreállítása.
Dr. Palik Éva2015/08/10
A cukorbetegség lelki kockázati tényezői
Test és lélek egységet alkot, a lelkiállapot változásai egészségi állapotunkat is befolyásolják, míg a testi betegségek lelkünkre is kihatással vannak. A pszichés gondok élettani változások során növelhetik többek között a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát.
Dr. Palik Éva2015/08/14
A cukorbetegséget megelőző állapotok
A 2-es típusú cukorbetegség nem derült égből, villámcsapásként alakul ki, bár sokszor úgy tűnhet. A folyamat évek alatt, lassan halad előre a normál anyagcserétől a súlyos cukorbetegségig. Érdemes ezt a folyamatot minél korábban megállítani, mert az érrendszeri kockázat már korán emelkedni kezd.
Dr. Palik Éva2015/08/10
Az 1-es típusú cukorbetegség
Az 1-es típusú diabéteszt korábban fiatalkori cukorbetegségnek nevezték, de valójában bármely életkorban kialakulhat. Jellemzője az inzulinhiány, így kezelésének alapja ennek pótlása.
Dr. Palik Éva2015/08/06
Az 1-es típusú cukorbetegség
Az 1-es és a 2-es típusú cukorbetegség előfordulásában, kialakulásában különbségek vannak. Ismerje meg, mi az 1-es típusú cukorbetegség, és hogyan segíthet egy 1-es típusú cukorbetegnek, amikor rosszul van!
Dr. Ipolyi-Topál Gitta2016/10/18
A cukorbetegség szűrése
A 2-es típusú cukorbetegség kockázati tényezői nagyrészt jól felismerhetőek, ilyen esetekben szükséges a gyakran tünetmentes betegség szűrése. Időben történő felismerés esetén az anyagcsere könnyebben normalizálható, és a szövődmények kialakulása megelőzhető vagy késleltethető.
Dr. Palik Éva2015/08/05
Testmozgás 2-es típusú cukorbetegség esetén
A 2-es típusú cukorbetegség legtöbbször elhízás, túlsúly talaján alakul ki, ráadásul lappangva. Sokszor csak akkor kerül felismerésre, amikor már szövődmények is kialakultak. A testsúly csökkenése - amelynek eszközei: a mozgás és a megfelelő táplálkozás - mérsékli a betegség alapjául szolgáló inzulinrezisztenciát, ezáltal csökkenti a vércukorszintet és a szövődmények kialakulásának esélyét.
Dr. Boros Szilvia2015/10/22
1/8 oldal
1|2|3|4|5>
Web Analytics