Keresés << ELŐZMÉNYEK
100 találat arra, hogy "betegség"
Az étrenddel összefüggő betegségek és a termékenység kapcsolata
Gondoltad volna, hogy egyes, a táplálkozásunkkal szorosan kapcsolatban álló betegségek akár a nemzőképességre is hatással lehetnek? Olvass tovább, ha szeretnél a témáról többet megtudni!
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/29
Testmozgás 2-es típusú cukorbetegség esetén
A 2-es típusú cukorbetegség legtöbbször elhízás, túlsúly talaján alakul ki, ráadásul lappangva. Sokszor csak akkor kerül felismerésre, amikor már szövődmények is kialakultak. A testsúly csökkenése - amelynek eszközei: a mozgás és a megfelelő táplálkozás - mérsékli a betegség alapjául szolgáló inzulinrezisztenciát, ezáltal csökkenti a vércukorszintet és a szövődmények kialakulásának esélyét.
Dr. Boros Szilvia2015/10/22
A szenvedélybetegség és a környezet
A szenvedélybetegség okai nem csak a szerhasználó személyiségében, hanem a családban, a társas kapcsolatokban keresendők. Mit fejeznek ki a szenvedélybetegek játszmái? Hogyan vesz részt a család a függőség fenntartásában?
jonekem.hu2016/06/03
A D-vitamin szerepe a betegségek megelőzésében
A D-vitamin pozitív hatása szinte minden szervrendszert érint. Nyáron a napozás során elegendő D-vitamin képződhet, azonban télen táplálékkal sem tudunk eleget felvenni, ezért felnőtteknek gyermekeknek egyaránt szedni kellene.
Dr. Novák Hunor2015/10/16
Az étrend hatása a szembetegségek kockázatára
Az életkor előrehaladtával a látás romlása természetes folyamat, de ennek üteme számos dologgal lassítható. Többek között a táplálkozásunkkal is sokat tehetünk szemünk egészségéért, ha olyan ételeket fogyasztunk, amelyek a szem egészséges működéséhez szükségesek.
Dr. Volner Veronika2016/09/09
A bárányhimlő
Az óvodás gyermekek kilencven százaléka átesik a bárányhimlőn, ami szerencsés esetben egy magától gyógyuló betegség. Évről-évre előfordulnak azonban súlyosabb szövődmények is, ráadásul a betegséget át nem vészelt 10 százalék felnőttkorban megbetegedve súlyosabb lefolyásra számíthat.
Ferenci Tamás2015/11/12
Hogyan működnek a védőoltások?
A védőoltások a betegségek kezelése helyett azok megelőzését célozzák. A védőoltások működésének alapjait, a velük kapcsolatos lényeges kérdéseket nem csak az orvosoknak, de a szülőknek is érdemes ismerniük.
Ferenci Tamás2015/10/07
Mi a vakság leggyakoribb oka? - Tudnivalók a sárgafolt időskori elfajulásáról (a makula degenerációról)
Hazánkban a vaksági statisztikákban vezető helyen szerepel a makula degeneráció (részaránya 22-25%). Mit kell tudni erről a különös szembetegségről, mit tehet a megelőzése érdekében. Olvasson tovább!
Dr. Volner Veronika2016/02/16
A PCOS és táplálkozásunk összefüggései
Tudtad, hogy a PCOS elsőszámú kezelési módszere az életmódváltás? Tudj meg többet arról, hogyan érdemes táplálkoznod, ha te is érintett vagy ebben a betegségben!
Dobos-Kufcsák Judit2016/07/29
Járványos gyermekbénulás
A védőoltással megelőzhető fertőző betegségek egyik legrettegettebbje a járványos gyermek-bénulás: még ma is sokan élnek, akik jól emlékeznek az országot az ’50-es években a polio miatt uraló páni félelemre, a vastüdők, a végtagbénulásos gyermekek látványára.
Ferenci Tamás2015/10/22
1/10 oldal
1|2|3|4|5>
Web Analytics